Ufajcie mu w każdym czasie.

Ufajcie mu w każdym czasie.
                                     Psalm 62,8

Powinno być to naszą zasadą zarówno w codziennym życiu doczesnym, jak i w życiu duchowym. Powinniśmy mieć zaufanie do Boga tak samo w sprawach ziemskich, jak i niebiańskich.

Musimy się nauczyć ufać Bogu, że On zaspokoi wszystkie nasze codzienne potrzeby. Nie oznacza to, że mamy być leniwi, myśląc, że tak czy inaczej Bóg się o nas zatroszczy. To raczej pokazałoby, że nie ufamy Bogu, który nieustannie działa, ale diabłu, który jest wynalazcą lenistwa.

Nie powinniśmy być również nierozważni ani pochopni, ponieważ byłoby to poleganiem raczej na szczęśliwym trafie, niż na żywym Bogu. Działając z wszelką roztropnością i prostotą mamy polegać wyłącznie na Panu. Jeśli zaufasz Bogu, nie będziesz musiał pokutować za wzbogacenie się za pomocą nieczystych środków.

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.

1 list Ap.Piotra 5:7.

Służ Bogu uczciwie, a jeśli nawet nie osiągniesz znaczącego sukcesu, to przynajmniej żaden grzech nie będzie obciążał twojego sumienia. Ten, kto ufa tylko swoim umiejętnościom, płynie jak łódź miotana przez zmienny wiatr. Natomiast ten, kto ufa Panu, jest jak wielki statek, który przecina fale, nie boi się wiatru i płynie prostą drogą do upragnionej przystani.

Bądź tym, w którym żyją Boże zasady. Nigdy nie poddawaj się wpływom światowej mądrości. Idź ścieżką prawości zdecydowanym krokiem i pokaż, że jesteś niezwyciężony dzięki sile, jaką może zapewnić ci samo zaufanie do Boga. W ten sposób uwolnisz się od uciążliwej troski o byt. Nie będą Cię niepokoić złe wieści. Twoje serce będzie niezłomne, bo będzie ufać Panu (por. Ps. 112,7).

Nie istnieje bardziej błogosławiona droga niż życie w zależności od dochowującego wierności Boga. Nie troszczmy się więc o nic i zrzućmy nasze brzemiona na Pana, bo On ma o nas staranie (por. 1. Piotra 5,7).

Tekst pochodzi z kalendarza „Dobry Zasiew” – kartka z dn. 30.09.2023 Subskrypcja kalendarza

============

Powyższa treść jest zwykłym “religijnym bełkotem” dla osób, które jeszcze się nie pojednały z Bogiem, przez Osobę Jezusa.

Bóg nie jest zachwycony jakąkolwiek religijnością, czy mega uczynkowością, lecz zależy Mu na posłuszeństwie Jego Słowu, jak każdemu kochającemu rodzicowi, by dziecku zaoszczędzić jak najwięcej trudnych okoliczności.

Pan Jezus zapewnił wszystkich słuchaczy:

Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie,
wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten,
kto pełni wolę Ojca mego
, który jest w niebie.

Ewangelia wg. św Mateusza 7;21.

…dlatego zachęcamy Wszystkich czytelników, do czytania Jego Słowa i przystąpienia do Studium Biblijnego na naszej stronie, poniżej są linki, do rozpoczęcia przygody z przyjaznym żywym Bogiem.

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, by poznać już Chrystusa.

Zachęcamy Cię też do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Podejmij mądrą decyzję póki żyjesz, po śmierci nie licz na jakikolwiek ratunek, jeśli tu na Ziemi zlekceważysz ten oferowany ratunek przez samego Jezusa…

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.