Jaki jest Bóg?

W każdej kulturze istnieje jakieś pojęcie o Bogu i sferze nadprzyrodzonej – począwszy od prymitywnych kultur plemiennych, a skończywszy na rozwiniętej cywilizacji Zachodu. Wydaje się, że ludzie, starając się zrozumieć świat ich otaczający, stworzyli bardzo wiele różnych religii i teorii dotyczących Boga. Problem jednak w tym, że jako ludzkie wyobrażenia są ze sobą często sprzeczne, więc nie mogą służyć za ostateczne wyjaśnienie tego, jaki Bóg naprawdę jest. Tak naprawdę, takie wyczerpujące wyjaśnienie moglibyśmy otrzymać tylko wtedy, gdyby Bóg zechciał sam przyjść i opowiedzieć nam o Sobie.

Czy coś takiego kiedykolwiek się wydarzyło? Otóż tak. W historii zanotowano przypadek, kiedy Bóg rzeczywiście wcielił się w jednego konkretnego człowieka, aby opowiedzieć nam o Sobie. Był to Jezus z Nazaretu, urodził się około 7 roku p.n.e. w Betlejem i działał w Palestynie na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych pierwszego wieku.

Oczywiście, wielu ludzi może (także dzisiaj) powiedzieć o sobie, że są bogami i mają nam coś do powiedzenia. Dlatego Bóg postarał się o to, aby pod wieloma względami wyróżnić Swoje przyjście spośród innych ludzi podających się za Niego. Oto kilka z powodów, które pozwalają stwierdzić, iż Jezus naprawdę jest Bogiem:

  • Proroctwa dotyczące Jego życia. Nie zdarzyło się, aby na temat życia jednego człowieka różne osoby na przestrzeni kilkuset lat wypowiedziało kilkanaście szczegółowych proroctw, które dokładnie się wypełniły… za wyjątkiem jednego przypadku: Jezusa z Nazaretu. Wiele na ten temat możesz przeczytać tutaj
  • Jego sposób życia. Życie Jezusa nie ograniczało się do słów, jakie wypowiadał. Raczej było ono wypełnione uczynkami, jakie miały potwierdzać Jego słowa. Jezus czynił wiele cudów: uzdrawiał chorych, przywracał do życia zmarłych, uwalniał chorych psychicznie. Stanowiło to praktyczny dowód na to, że naprawdę jest tym, za kogo się podaje.
  • Jego zmartwychwstanie. Jezus trzeciego dnia po Swojej śmierci powstał z martwych i ukazał się wielu świadkom, aby udowodnić, iż naprawdę jest Bogiem, który ma moc nawet nad śmiercią. Wiele informacji na temat historycznych dowodów zmartwychwstania znajdziesz tutaj.

Jezus przedstawił nam, jaki naprawdę jest Bóg. Jego słowa i czyny spisane zostały w czterech księgach zwanych ewangeliami. Czytając je, możemy dziś dowiedzieć się o Bogu, jakim jest i czego od nas oczekuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat nauk Jezusa, możesz zajrzeć tutaj.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.