Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

Na świecie jest wiele różnych religii, które głoszą bardzo różne nauki, i wśród których można znaleźć chyba dowolny pogląd. Czy chrześcijaństwo jest po prostu jedną z nich, jednym z wielu alternatywnych poglądów na świat? Często twierdzenia takie wypowiadają ludzie, którzy nigdy nie zadali sobie trudu, by czegoś bardziej konkretnego o chrześcijaństwie się dowiedzieć. Ja zbadałem różne religie świata, i im więcej mogłem o nich się dowiedzieć i porównać je ze chrześcijaństwem, tym bardziej byłem zaskoczony wręcz tym, jak ono się od nich różni.

To, co według mnie najcenniejsze, to fakt, iż chrześcijaństwo daje człowiekowi prawdziwą, pełną miłości więź z Bogiem. Nie można tego znaleźć w innych religiach. Jedne z nich koncentrują się na zestawie określonych przepisów, które należy spełnić, aby spodobać się Bogu. Bóg jest tam w pewnym sensie surowym bankierem, który oblicza długi i wymierza kary za niedotrzymanie umów. Takiego Boga należy się bać i pilnować się, aby w niczym nie uchybić różnym przepisom, jakie ustanowił. Inne religie z kolei koncentrują się na gorączkowym poszukiwaniu jakichś zjawisk nadprzyrodzonych, odmiennych stanów świadomości albo intensywnych uczuć, w celu zaspokojenia głodu sumienia.

W chrześcijaństwie jest miejsce i na normy moralne, i na cuda, ale nie stanowią one istoty sprawy. W centrum chrześcijaństwa stoi fakt, że pozwala ono każdemu człowiekowi spotkać Boga osobiście. Bóg chrześcijan nie jest abstrakcyjną osobą, skrytą za mgłą niepewności, ale kimś konkretnym i realnym, tak ja ty i ja. Każdy człowiek posiada w swoim sercu pragnienie więzi z innymi osobami, szuka prawdziwej miłości. W jak znikomym stopniu współczesne społeczeństwo zaspokaja takie potrzeby, możemy dowiedzieć się obserwując rosnącą statystykę rozwodów, samobójstwo, przestępczości itp. Prawdziwe zaspokojenie takiego pragnienia może leżeć tylko w bliskiej więzi z Bogiem, tylko On jest istotą na tyle potężną, żeby zaspokoić je w doskonały sposób.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.