Współczucie Pana.

A widząc lud, użalił się nad nim,
gdyż był utrudzony i opuszczony jak owce, które nie mają pasterza.

Ewangelia wg. św. Mateusza 9;36.

W Ewangeliach czytamy wielokrotnie o tym, że Pan Jezus Chrystus był „do głębi poruszony” widokiem utrudzonych, cierpiących ludzi. Oznacza to, że szczerze im współczuł, a ich położenie nie było Mu obojętne. Troska o potrzebujących poruszała najgłębsze uczucia Syna Bożego.

Dzisiejszy werset ze Słowa Bożego jest jednym z takich tekstów. Syn Boży jest wewnętrznie poruszony, ponieważ widzi przed sobą utrudzony i opuszczony lud, który, jak owce bez pasterza, nie mają orientacji w terenie. Tak, Żydzi w tamtych czasach nie mieli nikogo, kto wskazałby im właściwy kierunek i zatroszczył się o ich potrzeby. Przywódcy ludu byli skorumpowani, żądni władzy, zaniedbujący prosty lud – “Tylko ten motłoch, który nie zna zakonu, jest przeklęty.” Ewangelia Jana 7,49.

Pana Jezusa dotykało to, jak zwykli ludzie bardzo cierpieli z powodu stanu, w jakim znajdował się ich naród. Jednakże On widział tę sprawę znacznie szerzej. Znał potrzeby każdego pojedynczego człowieka: potrzebę miłości, bezpieczeństwa i społeczności z żywym Bogiem. A ta ostatnia była najważniejsza, ponieważ Izrael, ziemski lud Boży, stracił społeczność z Bogiem.

Również dzisiaj spotykamy wielu duchowo utrudzonych i wycieńczonych ludzi, którzy daremnie poszukują sensu życia i tęsknią za prawdziwą miłością i bezpieczeństwem. Czy nie dotyczy to również Ciebie? Pozwól więc sobie powiedzieć: Pan Jezus współczuje także i Tobie. Twoje utrudzenie porusza Go do głębi. I tylko On, Zbawiciel świata, potrafi zaspokoić Twoje najgłębsze potrzeby.

Pójdźcie do mnie wszyscy,
którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.

Ewangelia wg. św. Mateusza 11;28.
„Dobry Zasiew – kartka z dn. 03.02.2022” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.