Czy można wiedzieć, że Bóg istnieje?

Bóg nie jest kimś, kogo w zwyczajny sposób można zobaczyć. Dlatego wielu ludzi mówi, że Boga zwyczajnie nie ma. Ale to nie jest mądry argument. Jest wiele rzeczy, których nie możemy zobaczyć, ale jesteśmy przekonani, że istnieją. Czy widzieliśmy kiedyś, na przykład, elektron? Nie, nikt nie widział nigdy elektronu, i nie jest w ogóle możliwe, aby człowiek mógł go zobaczyć. Jednak jesteśmy przekonani, że atomy składają się z elektronów oraz protonów i neutronów, ponieważ naukowcy na całym świecie wykonali niezliczone ilości eksperymentów, i na ich podstawie możemy stwierdzić, że elektron istnieje naprawdę (a człowiek, który przekonywująco dokonał tego po raz pierwszy, dostał za to oczywiście nagrodę Nobla).

Boga można porównać do wiatru. Wiatru nie da się zobaczyć – jest to ruch cząsteczek powietrza. Ale można go odczuć na wiele innych sposobów. Można czuć powiew wiatru na własnej twarzy. Można widzieć, jak porusza gałęziami drzew i słyszeć jego szum. Gdy to czujemy, nie mamy wątpliwości – to jest na pewno wiatr.

Dlatego, chociaż nie widzimy Boga, możemy na wiele innych sposobów stwierdzić, że On istnieje. Pozwoliłem sobie zebrać pewne fragmenty tego, co na Jego temat ma do powiedzenia współczesna nauka – zachęcam cię, żebyś je przeczytał [TUTAJ]. Osobiście, kiedy obserwuję porządek, jaki panuje wszędzie we Wszechświecie, jestem zdumiony i zaskoczony. Nie widzę żadnego sensownego wytłumaczenia dla faktu, że świat nie jest chaotycznym połączeniem materii i energii, ale panuje w nim niebywały ład, jak tylko to, że ktoś cały ten świat stworzył i zatroszczył się o to, żeby panował w nim porządek.

Najważniejszym z wielu sposobów, na jakie można przekonać się o istnieniu Boga, jest poznanie Go. Dopóki kogoś nie poznaliśmy, możemy nie być pewni, czy naprawdę istnieje. Ale gdy poznamy daną osobę, nie mamy z tym żadnych trudności. Boga można poznać, tak jak poznaje się drugiego człowieka.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.