Nie prześpij swojego czasu łaski.

“Jeszcze na małą chwilę światłość jest wśród was.
Chodźcie, póki światłość macie, aby was ciemność nie ogarnęła.”

Ewangelia Jana 12,35.

Gdy jeszcze nie było popularnych dzisiaj zegarków mechanicznych i elektronicznych, czas mierzono za pomocą zegarów słonecznych, klepsydr albo też przy użyciu świec opatrzonych w nacięcia. Czas spalania się świecy od jednego nacięcia do kolejnego odpowiadał upłynięciu np. jednej godziny.

Istnieje legenda mówiąca o pewnym władcy, który musiał ukarać buntowników w swoim królestwie. Zanim jednak to uczynił, ogłosił, że każdy, kto przybędzie na zamek, zanim spali się do cna wystawiona w oknie świeca i przyzna się dobrowolnie do winy, zostanie ułaskawiony. Buntownicy przybyli, zanim światło świecy zgasło i znaleźli łaskę!

Świeca dobiegającego końca kolejnego roku łaski, który w swej dobroci podarował nam Bóg, prawie już zgasła. Czy Ty, drogi Czytelniku, należysz już do zbawionych ludzi? Z pewnością już niejednokrotnie słyszałeś wołanie miłości Bożej: “Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych” (Hebr. 4,7). Owi rebelianci nie zatwardzili swoich serc i wisząca nad nimi groźba śmierci została cofnięta dzięki królewskiej łasce. Również i Ty musisz wybrać między życiem w samowoli i oddaleniu od Boga, na końcu którego czeka druga śmierć – wieczne męka miejsca nazwanego w Biblii “jeziorem ognistym” – a życiem w społeczności z Bogiem, którego celem jest wieczna chwała w niebie.

Ułaskawienie grzesznika jest możliwe, ponieważ Bóg dokonał sądu na swoim umiłowanym Synu, aby móc zaoferować nam łaskę, zbawienie i odkupienie. Bóg otworzył przed nami prostą drogę do znalezienia odpuszczenia naszych grzechów i otrzymania życia wiecznego. Musimy uznać przed Nim naszą winę i ukorzyć się.

Światło łaski Bożej zgaśnie wkrótce, a wtedy wieczna noc i straszna rozpacz ogarną wszystkich, którzy zatwardzając swoje serca, przeszli obojętnie obok Bożej miłości.

„Dobry Zasiew – kartka z dnia 18.12.2016”Subskrypcja kalendarza

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.