Zbawienie nie zależy od dobrych uczynków… :(

Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! (…) A takimi niektórzy z was byli; aleście obmyci, uświęceni, i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego.

I List do Koryntian 6,9.11

Grzech jest ciężarem, ale jak można się go pozbyć? Brudną plamą, ale jak można ją zmyć? Długiem, ale jak można go spłacić? Wysoką barierą, która oddziela nas od nieba, ale jak można ją usunąć?

Pierwszy krok na drodze do nieba człowiek stawia wtedy, gdy uzna, że nie zasłużył na to, żeby się tam dostać. Jest tylko jedna możliwość – albo przyjmiemy Boże przebaczenie, albo będziemy potępieni na wieki.

Pogańscy filozofowie głosili wzniosłe nauki moralne. Natomiast szczególną cechą ewangelii jest to, że przyjmuje człowieka takim, jakim jest, oferując mu zbawienie, zamiast podejmować próby uszlachetnienia ludzkiej, zdeprawowanej natury. Ewangelia mówi o wielkim lekarstwie na ciężką chorobę, jaką jest grzech i o wielkim przebaczeniu dla wielkich grzeszników, jakimi wszyscy jesteśmy. Każdy potrzebuje przebaczenia. A gdzie ty go szukasz?

Ludzie nie są w stanie ci go zapewnić, najwyżej mogą ci powiedzieć, gdzie możesz je otrzymać. Mogą postawić przed tobą chleb żywota, ale ty sam musisz wziąć go do ust. Czy ufasz swoim dobrym uczynkom, swoim modlitwom i aktom miłosierdzia? Choć te rzeczy są dobre same w sobie, nie zagwarantują ci wstępu do nieba.

Niemniej Bóg wyznaczył drogę, którą może udać się każdy człowiek. Szczera, prosta wiara jest jedynym warunkiem, który musisz spełnić, byś mógł otrzymać przebaczenie. Większość ludzi chciałaby coś Bogu przynieść, przychodząc przed Jego oblicze, jakby przebaczenie można było kupić, ale to nie jest możliwe.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 14.03.2018” Subskrypcja kalendarza


Zbawienie otrzymasz będąc posłusznym Bogu, Który objawia swoją wolę jedynie w Piśmie Świętym:

Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.

List ap.Pawła do Rzymian 10;9-10

 

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.