Tylko jedna Droga do zbawienia.

Odpowiedział mu Jezus:
Ja jestem droga i prawda, i żywot,
nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Ewangelia wg. św.Jana 14,6.

Wielu ludzi wierzy, że wszystkie religie świata są niemalże jednakowo wartościowe – są różnymi drogami, które prowadzą człowieka do Boga.

Według tej teorii Bóg mieszka jakby na szczycie wysokiej góry, zaś ludzie starają się z różnych stron na nią wspiąć. Wszyscy chcą dotrzeć do Boga na swój sposób. Wybrane przez nich drogi są zupełnie różne. Z jednej strony ktoś wybiera drogę buddyzmu, z innej islamu, z jeszcze innej – hinduizmu. Ktoś obserwując to z boku, mógłby powiedzieć, że w sumie nie jest to takie ważne, z jakiej strony ktoś próbuje się wspinać. Przecież na końcu i tak wszyscy spotkają się na szczycie.

Czyżby? Popatrzmy na zacytowany dziś fragment biblijny. Pismo Święte wyraźnie zapewnia nas, że nikt nie może przyjść do Boga drogą, którą sam obrał zgodnie ze swoimi przekonaniami i o własnych siłach.

Nikt nie może przyjść do Boga, jak tylko przez Jezusa Chrystusa, Syna Bożego! On jest jedyną drogą do Niego. Jedynie Chrystus przyszedł na ziemię i stał się prawdziwym człowiekiem nie mającym grzechu, aby móc umrzeć za grzeszników. W ten sposób umożliwił powrót grzesznego człowieka do Boga oraz sprawił, że Bóg może go przyjąć. Człowiek musi więc uwierzyć w przebłagalne dzieło Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Bóg tak to postanowił. To jedyna droga. Wszystkie inne drogi są błędne.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 13.08.2021” Subskrypcja kalendarza

Strona www.ewangelia.pl nie reprezentuje poglądów jakiegokolwiek Kościoła, a zwłaszcza Kościoła Rzymsko Katolickiego, lecz przedstawia Biblijne stanowisko na poruszane tematy.
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.