Świeże ryby – prawie jak żywe!

Ale Bóg (…) i nas, którzy umarliśmy przez upadki,
ożywił wraz z Chrystusem – łaską zbawieni jesteście.

List Ap. Pawła do Efezjan 2;5.

Świeże ryby – prawie jak żywe!

Taką jak powyższy tytuł reklamę widziałem na pewnej wystawie. Oryginalny pomysł, który miał pokazać ludziom, że ryby w tym sklepie są praktycznie tak świeże i dobre, jakby były żywe.

Pomyślałem wówczas o „prawie żywych” ludziach, którzy z Bożego punktu widzenia są umarli z powodu swoich upadków (por. Efezjan 2,1). Niektórzy sądzą, że każdy człowiek posiada w sobie zaczątek duchowego życia, który odpowiednio kształtowany może się w pełni rozwinąć. Biblia jednak nic o tym nie mówi. Tylko ten, kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota (por. 1. Jana 5,12).

Słowo Boże wyjaśnia, iż można być fizycznie żywym, a jednocześnie duchowo umarłym. To dotyczy wszystkich ludzi, gdyż wszyscy zgrzeszyli i są – choć może w różnym stopniu – winni wobec Boga.

Zacytowany na początku werset z Biblii mówi jednak o zbawieniu. Dla każdego jest chyba jasne, że żaden umarły nie jest w stanie nic uczynić dla swego ratunku. Również tacy, którzy są „prawie żywi” i prowadzą tzw. porządne życie, nie mogą sami siebie zbawić. Choć człowiek w swojej pysze nie chce tego zaakceptować, to zbawienie może pochodzić wyłącznie od Boga. Tylko On ma moc podarować nam życie i On daje je każdemu, kto uwierzy w Jezusa Chrystusa i Jego przebłagalną śmierć na krzyżu Golgoty.

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę,
i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

List Ap. Pawła do Efezjan 2,8-9.
„Dobry Zasiew – kartka z dn. 03.09.2021”
Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.