Bogactwa, które zabierzesz ze sobą.

Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał,
a na duszy swojej szkodę poniósł?

Ewangelia wg. św. Marka 8;36.

Na początku XX wieku dokonano interesującego odkrycia w pobliżu ruin Pompei, pogańskiego miasta pogrzebanego na 75 stóp przez wybuch wulkanu Wezuwiusz w 79 r. n. e.. Ludzie, którzy pracowali blisko tego miasta, znaleźli zabalsamowane ciało kobiety, która została pogrzebana z doskonale zachowaną biżuterią. Były tam bransoletki, naszyjniki, pierścionki i nausznice. W latach 2007-2008 wszystkie te kosztowności wraz z innymi cennymi rzeczami z ruin Pompei były wystawione w kilku muzeach w USA.

Kobieta ta zginęła próbując uratować swą drogocenną biżuterię, tak samo jak czynią to miliony żyjących dziś ludzi, którzy gromadzą ziemskie bogactwa. Ich celem jest mieć więcej i więcej, a wieczne bogactwa, które Bóg oferuje w Jezusie Chrystusie, są odrzucane. Jaki jest koniec takiego postępowania? Pewnego dnia o wiele większa katastrofa niż erupcja Wezuwiusza obejmie cały świat! Jest ona nazwana „dniem Pańskim”, kiedy odrzucony Chrystus powróci, by sądzić świat. W tym dniu gniewu Pana, jak mówi starotestamentowy prorok Sofoniasz, „ani ich srebro, ani ich złoto nie będzie mogło ich wyratować“ (Sof. 1,18). Tak, jak ci ludzie w Pompei, ci, którzy gromadzą tylko bogactwa ziemskie – odrzucając bogactwa, które mogą mieć w Chrystusie (Efez. 2,7) – zginą i stracą wszystko.

Pan Jezus powiedział, że nie warto dążyć do pozyskania całego świata, tracąc swoją duszę, o czym mówi rozważany dziś fragment Słowa Bożego. Dlatego jeszcze dzisiaj zaufaj Temu, który „będąc bogatym stał się dla was ubogim, abyście jego ubóstwem zostali ubogaceni“ (2. Kor. 8,9).

Twoje bogactwa w Chrystusie są jedynymi, jakie możesz zabrać ze sobą i cieszyć się nimi po całą wieczność.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 24.08.2021”
Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.