Prawdziwe i trwałe szczęście.

Widziałem wszystkie sprawy, które się dzieją pod słońcem,
a wszystko to jest marnością i gonitwą za wiatrem.

Księga Kaznodziei Salomona 1,14.

Prawdziwe i trwałe szczęście musi być zbudowane na solidnych fundamentach. Niektórzy próbując je osiągnąć, podejmują niejednokrotnie wysiłki, które mogą być porównane do budowy zamków na piasku. Dotyczy to dążenia do zdobycia wybitnych wyników w sporcie, spędzania czasu na przyjęciach i zabawie, a także fascynacji podróżami, czy po prostu nieodpartego dążenia do osiągnięcia tak zwanego sukcesu życiowego. Jednakże każda sekunda nieubłaganie przybliża Cię do chwili, kiedy będziesz musiał to wszystko pozostawić. Co wówczas będziesz posiadał, na czym mógłbyś się oprzeć, albo czego będziesz oczekiwał? Te rzeczy były przecież tylko chwilową ucieczką przed surowymi realiami życia i świadomością śmierci, która nieuchronnie musi nadejść. Rozmyślając nad tym spostrzegamy, że nie mogą one przynieść prawdziwej i trwałej satysfakcji.

Próba odnalezienia szczęścia przy użyciu takich środków jest powtórzeniem eksperymentu Salomona. Posiadał on zdrowie, bogactwo, sławę i wszystko, co ten świat może dać. Postanowił zaznać wszelkich przyjemności i rozkoszy, jakie można sobie wyobrazić pod słońcem. Nie szczędził sobie trudu. Próbował wszystkiego, co świat może zaoferować. Następnie chłodno ocenił, na ile rzeczywiście przyczyniło się to do zdobycia szczęścia, którego oczekiwał.

Radość, aby była prawdziwa i trwała, musi opierać się na solidnych podstawach, które nie mogą być poruszone przez życiowe burze i sztormy. Można by sobie życzyć, aby podróż naszego życia odbywała się zawsze po spokojnych wodach, ale tak nie jest. Fale burzą się i jest ciężko. W rzeczywistości dzieje się tak z Bożego nakazu po to, aby człowiek mógł zwrócić się do Niego – jedynego źródła prawdziwej satysfakcji. Prawdziwą i trwałą radość można posiadać jedynie w samym Bogu, objawionym w Chrystusie. Nie można jej zdobyć w żaden inny sposób. Poszukiwanie jej inną drogą jest – jak stwierdza Salomon – tylko „gonitwą za wiatrem”.


E. C. Hadley

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 16.07.2022.” Subskrypcja kalendarza “Dobry Zasiew”.Zachęcamy do lektury Ewangelii św. Jana, którą można u nas nabyć za darmo wypełniając tu dostępny formularz, by dać sobie szansę na opisane szczęście.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.