Nowe serce.

I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza (…).

Księga Ezechiela 36,26.

Serce jest uważane za siedlisko osobowości człowieka. W nim są podejmowane wszystkie decyzje – jest to nasze „centrum dowodzenia“. Jesteśmy takimi, jakie jest nasze serce. Nasuwa się więc pytanie: jest ono dobre czy złe? Biblia ocenia je w następujący sposób: „Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka“ (Ew. Mar. 7,21-23). Nasze serce jest więc zepsute i jest źródłem wszelkich złych czynów w naszym życiu.

By to zmienić, potrzebujemy nowego serca. Bóg chce je nam podarować, aby dogłębnie zmienić nasze wnętrze. Jeśli przyznamy się do tego, że jesteśmy duchowo zepsuci i przez to zasłużyliśmy na Boży sąd, On da nam nowe życie na podstawie ofiarnej śmierci Jezusa Chrystusa. Możemy wiarą uchwycić się tego, że w Jego śmierci nasze złe serce zostało osądzone i skazane.

Jednak uważajmy, gdyż to stare, złe źródło, pozostaje w nas. Pomimo że posiadamy nowe życie, które nas uzdalnia do takiego postępowania, aby podobać się Bogu, nasza stara natura chce skłonić nas do grzechu. Jednak z pomocą Pana Jezusa możemy ignorować jej podszepty, postępując w zgodzie z „nowym sercem“, darowanym nam przez Boga.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 22.11.2021” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.