Przyjazny “Make up”.

“Bo jeśli ktoś jest słuchaczem Słowa, a nie wykonawcą, to podobny jest do człowieka, który w zwierciadle przygląda się swemu naturalnemu obliczu; bo przypatrzył się sobie i odszedł, i zaraz zapomniał, jakim jest. Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu.” List Jakuba 1,23-25

Wielki hotel został wzniesiony dzięki współpracy różnych organizacji międzynarodowych jako wyróżniony projekt w dziedzinie ochrony środowiska. Gospodarka odpadami, energia wiatru, pompa ciepła, naturalne materiały. W holu głównym tego hotelu zobaczyłem niewielkie drzwi z następującym napisem: “To, co dla nas najważniejsze”. Otworzyłem je z ciekawością sądząc, że znajdę tu jakąś listę zasad akceptowanych i promowanych przez ten hotel. Ale, cóż za niespodzianka! W małym pomieszczeniu wisiało jedynie lustro, w którym zobaczyłem swoje własne odbicie! Oznaczało to, że dla dyrekcji i personelu tego hotelu najważniejszą osobą jest gość.

Biblia jest podobna do takiego lustra. Gdy ją otwieramy, rozpoznajemy swoje własne odbicie. Nie jest to w pierwszej chwili obraz pochlebny, bo Słowo Boże mówi nam prawdę o nas samych. Każdy rodzaj egoizmu, każda duma, wszystkie złe myśli i czyny, są przez nie zdemaskowane. Ale Biblia idzie znacznie dalej. Ona pokazuje nam to, co najważniejsze: w oczach Bożych nasza osoba jest cenniejsza niż wszystko inne – tak cenna, że dał On za nas swego własnego Syna. I gdy Słowo Boże pokazuje nam prawdziwy obraz mówiąc wprost: “jesteś grzesznikiem”, to nie po to, aby nas ranić, lecz dla naszego dobra. Ma to doprowadzić nas do nawrócenia, wiary w Jezusa Chrystusa i Bożego daru wiecznego zbawienia.

Subskrypcja kalendarza „Dobry Zasiew 2016”

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.