Nie jesteś dla Boga obojętny

Pan spogląda z nieba, widzi wszystkich ludzi.
Z miejsca, gdzie przebywa, patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi,
On, który ukształtował serce każdego z nich, On, który uważa na wszystkie czyny ich.

Psalm 33,13-15.

Oglądałem kiedyś zapisaną nazwiskami pamiątkową tablicę na murze staromiejskiego budynku: dziesiątki nazwisk, brzmiących czasem swojsko, czasem zupełnie obco. Za każdym nazwiskiem kryją się ludzie z ich osobistymi historiami życia, ludzie ze wszystkimi swoimi radościami i trudnościami, nadziejami i rozczarowaniami… Jak na tej tablicy, tak w rzeczywistości, ludzie potrafią żyć blisko siebie na bardzo małej przestrzeni, a mimo to często doświadczają głębokiej samotności. Nierzadko nawet nie znają swoich sąsiadów i nie dbają o nich; każdy ma wystarczająco dużo własnych spraw na głowie.

Jest jednak Ten, który nie pozostawia nikogo niezauważonym – Bóg. Dzisiejsze słowo przypomina nam: „Pan spogląda z nieba, widzi wszystkich ludzi…” Bóg, jako Stwórca i opiekun wszystkich ludzi, dokładnie wie, jak żyje i czuje się każdy człowiek.

W swojej wielkiej miłości Bóg zwrócił się do nas, ludzi, w swoim Synu, Panu Jezusie Chrystusie. Dla Niego nikt nie jest zapomniany. On zna trudną sytuację samotnych, widzi łzy pogrążonych w żałobie, zrozpaczonych, załamanych i zniechęconych. Bóg widzi każdą myśl i nasze najskrytsze uczucia. Ale On zna również wszystkie grzechy każdego z nas, całe zło które wynika z naszej własnej woli. „Bo oczy jego są na drogach człowieka, i widzi wszystkie jego kroki” (Księga Joba 34,21).

W swojej miłości Bóg chce każdego przygarnąć do siebie, chce go uwolnić od ciężkiego brzemienia jego życiowych win. Nikt nie ma głębszego osobistego zainteresowania, większej miłości, jak ma Bóg. Tak, tylko Bóg! Pozwolił, aby Jego własny Syn cierpiał i umarł za grzeszników na krzyżu Golgoty. To wystarczający powód, aby uwierzyć Jego Słowu i powierzyć Jemu nasze życie!

Pójdźcie do mnie wszyscy,
którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.

Ewangelia Mateusza 11;28.

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, by poznać już Chrystusa.

Zachęcamy Cię też do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Tekst zasadniczy pochodzi z kalendarza „Dobry Zasiew”,
kartka z dn. 03.08.2023 Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.