„Baby 81”

Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym.

Ewangelia Łukasza 2,10-11.

Klęska żywiołowa, która miała miejsce 26 grudnia 2004 roku na wybrzeżach południowo-wschodniej Azji, objęła 13 krajów i pochłonęła ponad 200 000 ofiar. Do tej liczby należałoby dodać tysiące zaginionych, rannych i bezdomnych ludzi – cóż za strata i ból dla wielu rodzin!

Siedem tygodni po tsunami doszło na Sri Lance do sporu o małe dziecko. Niemowlę zostało nazwane „Baby 81”, ponieważ zostało znalezione samo, bez rodziców, i jako 81 pacjent przywiezione do szpitala. Dziewięć par rodzicielskich twierdziło, że dziecko należy do nich, nikt jednak nie mógł przedstawić przekonywujących dowodów. Dopiero test DNA wykazał, czyje ono jest. Prawdziwi rodzice mieli rzeczywiście powód do radości – w przeciwieństwie do pozostałych par!

W naszym dzisiejszym wersecie biblijnym również czytamy o wielkiej radości, która towarzyszyła narodzinom dzieciątka w Betlejem. Ta radość jednak nie miała być ograniczona do jednej rodziny, ale miała stać się „udziałem wszystkiego ludu”, całej ziemi, gdyż narodzone dziecko było zapowiedzianym i długo oczekiwanym Zbawicielem świata (por. Ew. Jana 4,42).

Odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem, aby przez swoją śmierć na krzyżu wybawić lud od jego grzechów. Przyszedł, by odbudować zniszczoną przez grzech społeczność z Bogiem oraz przynieść nam zbawienie i pokój. On jest Synem Boga, dlatego Jego zastępcza śmierć i przebłagalna ofiara życia jest wystarczająca, by uratować wszystkich, którzy tego zapragną.

I Ty już dziś możesz mieć udział w tej wielkiej radości, jeśli wierząc oddasz Chrystusowi swoje życie.!

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 11.11.2021” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.