Najskuteczniejsza szczepionka.

Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego,
zbawiony będzie.

List do Rzymian 10;13

Dzięki odkryciu szczepionki przeciwko wściekliźnie przed ponad 120 laty francuski medyk Louis Pasteur zyskał sławę w całej Europie. Także i dziewiętnastu pogryzionych przez wściekłego wilka Rosjan z okolicy Smoleńska słyszało o istnieniu surowicy, której dawka byłaby w stanie ich uleczyć. Pomimo ciężkich ran, które odnieśli po spotkaniu z niebezpiecznym zwierzęciem, udali się w daleką podróż.

Jeszcze przed upływem dwóch tygodni przybyli szczęśliwie do Paryża. Osobliwe, pokryte opatrunkami i bandażami postacie w futrzanych kożuchach wzbudzały nie lada sensację. Po francusku mówić nie umieli – tak więc powtarzali w kółko tylko to jedno nazwisko: “Pasteur, Pasteur!” Zostali zaprowadzeni do poszukiwanego przez nich naukowca i rzeczywiście – ci rosyjscy chłopi, którzy wydawali się być już skazani na pewną śmierć, mogli zostać uleczeni; za wyjątkiem trzech, u których rozwój choroby niestety posunął się już zbyt daleko.

Rosyjski car w dowód wdzięczności i uznania dla osiągnięć Pasteura i udzielonej przez niego pomocy wysłał mu order, ofiarowując jednocześnie potężną sumę na fundację istniejącego do dzisiaj Instytutu Pasteura.

Cóż za wzruszająca historia! Nieszczęśnicy ci nie potrafili powiedzieć żadnego słowa, jak tylko wymienić jedno imię, które było w stanie przynieść im ratunek.

I nie ma w nikim innym zbawienia;
albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem,
danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Dz. Apostolkie 4;12

W nieco innym sensie cały świat cierpi na pewną nieuleczalną chorobę – chorobę grzechu. Także i na nią istnieje tylko jedno lekarstwo, jeden środek zaradczy, jedno IMIĘ, jedno jedyne. Kto wzywa w wierze tego imienia, otrzymuje zbawienie i ratunek. Jest to imię Pana Jezusa Chrystusa, przez które otrzymujemy przebaczenie, uwolnienie od mocy grzechu i pokój. Tylko On jest w stanie podarować nam życie wieczne. “I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.” (Dz.Ap. 4,12).

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 15.02.2019” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.