Nigdy was nie znałem…

W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie (…).
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem.
Ewangelia Mateusza 7,22-23

Tego dnia odbywało się wystawne przyjęcie. Pewna sławna aktorka zaprosiła wiele znaczących osób, które przybyły na tę uroczystość. Zatroszczono się o wszystko, a pracownicy ochrony czuwali dyskretnie nad bezpieczeństwem gości.

Podczas przyjęcia pracownicy ochrony zobaczyli pewnego mężczyznę, który wydał im się podejrzany, dlatego poprosili go o okazanie zaproszenia, które każdy z gości miał mieć ze sobą. Niestety, wyszło na jaw, że ten mężczyzna nie posiada żadnego zaproszenia, jednakże mimo tego wciąż uparcie twierdził, iż jest dobrym znajomym aktorki.

Aby upewnić się, czy mówi prawdę, ochroniarze zaprowadzili go wprost do aktorki. Ona przyjrzała się mu bacznie, ale po chwili pokręciła przecząco głową, wyrażając, że nie zna tego mężczyzny. I potwierdziła krótko: Nie znam tego człowieka! Mężczyzna od razu został usunięty z przyjęcia, a uroczystość przebiegała bez dalszych zakłóceń.

Również i w niebie odbędzie się kiedyś pewna uroczystość. Tam również nie będzie mógł się wślizgnąć żaden nieuprawniony do tego człowiek. Być może byli tutaj na ziemi ludzie, którzy wyglądali, jakby należeli do zaproszonych gości. A jednak może się okazać, że będą musieli pozostać na zewnątrz. Do nich mogą zaliczać się uczestnicy mszy, a nawet kaznodzieje i kapłani, także nauczyciele religii, śpiewacy i kościelni chórzyści. Z ich ust mogą paść kiedyś te pełne rozczarowania słowa: „Panie, Panie”, które świadczą o ich działalności religijnej czy pobożności. Ale co Pan Jezus odpowie tym, którzy wewnętrznie przez wiarę nie byli z Nim związani? Oby się nie okazało, że wielu z tych ludzi usłyszy te znamienne słowa: „Nigdy was nie znałem”!

A czy Ty znasz Pana Jezusa osobiście? Czy przeszedłeś już w swoim życiu przez wąskie drzwi pokuty, które prowadzą do życia? Wtedy dopiero możesz znaleźć się na niebiańskim przyjęciu, gdyż Pan zna tych, którzy są Jego własnością. Jeśli natomiast należysz jedynie do ludzi religijnych i nie znasz osobiście Pana Jezusa, nie posiadasz prawdziwej wiary, to usilnie prosimy: jeszcze dziś przyjdź do Niego, bo jutro może już być za późno. On sam powiedział: „Kto do mnie przychodzi, tego nie wyrzucę precz”. Jeśli to uczynisz, będziesz miał otwarty dostęp do wiecznej szczęśliwości z Nim (Ew. Jana 6,37)!

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 25.03.2018” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.