Stary ksiądz zaskoczony katolicką Biblią.

Ta wzruszająca historia nie ma na celu godzić w kogokolwiek i w jakikolwiek system religijny, ale ma zachęcić do skonfrontowania własnej osoby z czytelnym przekazem Pisma Świętego, dlatego też zawsze zachęcamy m.in. do skorzystania ze Studium Biblijnego.
——————–

Świadectwo nawróconego księdza Benigna Zunigi. Przez przeszło 50 lat żyłem w zupełnej ciemności duchowej. Mimo wieloletniej posługi kapłańskiej posiadałem bardzo słabą i częstokroć nieprawdziwą wiedzę o Jezusie Chrystusie. Prawdziwy Chrystus ukazany w Piśmie Świętym był przede mną ukryty pod grubą warstwą skomplikowanego systemu religijnego. Wierzyłem, że poza kościołem rzymskokatolickim nie ma możliwości zbawienia, a papież jako przedstawiciel Chrystusa na ziemi jest nieomylny. Moja lojalność była tak wielka, iż bez wahania oddałbym życie za papieża.

Moja lojalność była tak wielka,
iż bez wahania oddałbym życie za papieża.

Nauka kościoła:

Kształciłem się pod okiem Jezuitów i sam w wieku 16 lat postanowiłem zostać jednym z nich. Studiowałem w Peru, Ekwadorze, Hiszpanii i Belgii; później otrzymałem święcenia kapłańskie. Przez wiele lat uczyłem w szkołach katolickich, wykładałem w seminarium, pełniłem funkcję wicekanclerza trybunału kościelnego w mojej diecezji, pracowałem jako kapelan w wojsku i pełniłem posługę kapłańską w dwóch spośród największych parafii mojego kraju. Jako proboszcz, wydałem walkę protestantom w mojej okolicy. Uważałem ich za heretyków, a parafianom wpajałem, iż są to ludzie wyjątkowo niemoralni. Ponieważ zaś niektórzy z tych protestantów wciąż odwoływali się do autorytetu Pisma Świętego, postanowiłem napisać książkę, która wytknie ich błędy właśnie w świetle Biblii.

Nauka Boża:

Jednakże trzyletnie studium Pisma Świętego rozdział po rozdziale okazało się dla mnie wstrząsem: odkryłem oto, że w błędzie jestem ja sam. Na podstawie mojej katolickiej Biblii nie tylko nie byłbym w stanie gromić protestantów, ale sam znalazłem się na przegranej pozycji doktrynalnej. Zacząłem dostrzegać, jak bardzo mijają się z Biblią me katolickie przekonania. Niejeden raz podczas lektury Pisma nie mogłem powstrzymać łez na myśl o tym, jak potulnie stosowałem się do nauk ludzkich, gardząc nauką Bożą. Innym skutkiem starannej lektury Biblii było ożywienie mojego sumienia. Spostrzegłem, że jestem daleko od Boga. Jako ksiądz, na zewnątrz sprawiałem wrażenie świętego, w rzeczywistości jednak ulegałem rozmaitym grzechom i wiodłem całkiem świecki żywot. Czarne szaty, które nosiłem, dobrze oddawały ciemność w moim sercu. Żadna ilość sakramentów, modlitw do świętych, umartwień, wody święconej i spowiedzi odbytych przed drugim człowiekiem nie potrafiła mi dać ukojenia i pokoju, których pragnęła dusza.

Czarne szaty, które nosiłem,
dobrze oddawały ciemność w moim sercu.

Przemieniony przez Chrystusa:

W końcu pewnego dnia przeszło pięćdziesięcioletni ksiądz oddał serce Bogu. Ukląkłem przed Chrystusem, Który — choć niewidzialny — stał się dla mnie żywy i prawdziwy. Jak ostatni nędznik, ze zbolałym sercem poprosiłem o przebaczenie, że obrażałem Go swym życiem i grzechami. Oczyma wyobraźni ujrzałem krzyż, gdzie została przelana Jego drogocenna krew, aby ocalić mnie od kary, na którą aż nadto zasłużyłem. Wskutek tej modlitwy Chrystus przemienił moje życie.Przywołał mnie z „grobu”duchowej ciemności i doprowadził do jedności z Sobą i do poznania Siebie. Tajemnica prawdziwej rzeczywistości duchowej tkwi w osobistym spotkaniu z Chrystusem w szczerej, żywej wierze. Kiedy Chrystus przejmuje władzę nad sercem, staje się człowiek dziedzicem wszelkich Jego duchowych błogosławieństw.

Jak ostatni nędznik, ze zbolałym sercem,
poprosiłem o przebaczenie, że obrażałem Go swym życiem i grzechami.

Benigno Zuniga doszedł do wiary biblijnej już jako starszy człowiek.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.