Nowy Rok = nowa rzeczywistość?

Jeżeli się kto nie narodzi na nowo,
nie może ujrzeć Królestwa Bożego.

Ewangelia wg. św. Jana 3;3.

Nowy początek

Na progu Nowego Roku niejeden z nas myśli: „Jakże byłoby wspaniale, gdybym mógł moje życie zacząć od nowa!”. W życiu jest bowiem tak wiele decyzji, których nie da się już niestety cofnąć, a o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć i nigdy już do nich nie wracać. Nic więc dziwnego, że pojawia się pragnienie, aby zacząć od nowa. Niestety, z racjonalnego punktu widzenia nie jest to możliwe. A może jednak?

Dzisiejszy wiersz mówi o tym, że jest możliwe, aby zacząć WSZYSTKO od nowa. Nowonarodzenie jest ustanowieniem Boga, dziełem Jego Słowa i mocy Ducha Świętego, a może go doświadczyć każdy, kto pragnie zerwać ze swoim starym, grzesznym życiem i chce powierzyć się Jezusowi Chrystusowi. Wymaga to okazania pokuty i wiary.

Pokutować – w pierwotnym i właściwym znaczeniu tego słowa – oznacza zmienić myślenie i odwrócić się od życia w grzechu. Musimy mieć świadomość, że popełnione przez nas grzechy są wykroczeniem przeciwko Bogu i zasługujemy na Jego sąd. Jeśli wyznamy, że jesteśmy grzesznikami, On podaruje nam nowy początek.

Wierzyć oznacza całym sercem zgadzać się z tym, co Bóg mówi w swoim Słowie, a swoją wiarę całkowicie pokładać w Jezusie Chrystusie, który oddał za nas życie na krzyżu.

Kiedy będziemy pokutować i uwierzymy naszemu Zbawicielowi, wtedy Bóg niezwłocznie spełni swą obietnicę – da nam nowe życie, będzie to nowy początek z Jezusem Chrystusem. Słowo Boże opisuje to w ten sposób: „Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2. Kor. 5,17). Nie zmienia się nasza sytuacja życiowa, lecz zmieniamy się my, którzy od tej chwili przez wiarę mamy społeczność z naszym Panem, Jezusem Chrystusem.

[Fragment pieśni człowieka pojednanego z Jezusem]:

Nowe stworzenie, oto jestem ja.
Stare przeminęło, nowe życie mam.
Więcej niż zwycięstwo Jezus daje nam.
Nowe stworzenie, nowe życie nam.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 01.01.2021” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.