Opowieść starszego chrześcijanina.

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy,
chociaż niektórzy uważają, że zwleka,
lecz okazuje cierpliwość względem was,
bo nie chce, aby ktokolwiek zginął,
lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.

2 List Piotra 3,9.

W czasie odbywania służby wojskowej wielokrotnie składałem świadectwo o wierze w Chrystusa jednemu z moich kolegów. Reagował na nie z dużą niechęcią, drwił z Biblii i mówił – podobnie jak wielu dzisiaj – że ze śmiercią wszystko się kończy. Do końca nie chciał zmienić swego zdania.

Po latach ciężko zachorował. Kiedy odwiedziłem go leżącego w szpitalu, zapytałem: „Czy zastanawiałeś się już nad tym, co stanie się z tobą po śmierci?”. „Myślę o tym o każdej porze dnia i nocy” – odpowiedział. Wytłumaczyłem mu, w jaki sposób człowiek może pojednać się z Bogiem, że przez wiarę w Chrystusa może być na wieki zbawionym. Powiedziałem mu otwarcie: „Jesteś grzesznikiem. Żyłeś bez Boga i nie pytałeś o Jego wolę. Dlatego teraz musisz nawrócić się do Niego i wyznać Mu swoje grzechy!”. Jednak on nie chciał uznać tego, że jest grzesznikiem, który może zostać zbawiony jedynie dzięki Bożej łasce. Dla niego grzesznik to ktoś całkowicie zepsuty, zdeprawowany, ale nie on!

Podczas kolejnych odwiedzin zauważyłem, że jest strasznie przygnębiony. Stracił poczucie własnej sprawiedliwości. Z trwogą zapytał: „Co się ze mną stanie w wieczności? Tak strasznie się boję”. Zacząłem go pocieszać: „Wyznaj Bogu szczerze i otwarcie swoje grzechy; powiedz Mu o wszystkim, co leży ci na sercu. Przyjdź do Niego w prostocie, jak dziecko i zawołaj: »Panie Jezu, nie wiem, jak mogę do Ciebie przyjść, ale tak bardzo chciałbym zostać uratowany«”. Po tych słowach wyszedłem od niego.

Następnego dnia zmarł. Pielęgniarka przekazała mi ostatnie jego słowa: „Jezus przebaczył mi moje grzechy. Idę do Niego. Już się nie boję!”.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 18.08.2022” Subskrypcja kalendarzaZamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana , przeczytaj zanim staniesz jak każdy przed Jej Autorem.
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.