Kiedy byłem jeszcze grzesznikiem …

Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego;
prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć.
Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to,
że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.

List do Rzymian 5,7-8.

Umrzeć za kogoś? I to za sprawiedliwego? Niewielu jest takich, którzy zdobyliby się na taki czyn. Co prawda, szanujemy ludzi, którzy starają się wobec wszystkich postępować sprawiedliwie, nikogo nie krzywdzą i zawsze właściwie się zachowują. Musimy przyznać, że gdyby takich osób dookoła nas było więcej, ten pełen niesprawiedliwości świat wyglądałby zupełnie inaczej. Ale umierać za kogoś takiego? To chyba nie!

Jeśli chodzi natomiast o dobrego, o kogoś, kto pociąga nasze serca swą dobrocią, wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Taką osobę darzymy sympatią i jesteśmy gotowi się dla niej poświęcić. Niejednokrotnie słyszeliśmy takie historie, gdy ktoś oddał swe życie za innego człowieka: rodzic za dziecko, i odwrotnie; przyjaciel za przyjaciela, albo brat w Chrystusie za innego brata. To jest największa rzecz, jaką można uczynić dla drugiego człowieka. Takie poświęcenie jest możliwe i godne pochwały.

Biblia pokazuje nam, że tam, gdzie miłość człowieka osiąga swój punkt kulminacyjny, tam Boża miłość dopiero ma swój początek. Jego miłość do nas objawia się w tym, że Chrystus umarł za nas, kiedy my byliśmy jeszcze „grzesznikami”. A zatem nie byliśmy ani sprawiedliwi, ani dobrzy, wręcz przeciwnie, byliśmy Bożymi wrogami! Taka jest miłość Boża. On okazuje ją tym, którzy nie dali Mu ku temu najmniejszego powodu. Do takiego czegoś nie jest zdolny żaden człowiek. Czy istnieje bardziej przekonywujący dowód Bożej miłości niż ofiara Jego Syna?

Jakże szczęśliwy jest każdy, kto może powiedzieć: „Kiedy byłem jeszcze grzesznikiem …

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 28.07.2022” Subskrypcja kalendarzaZachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.