Nie mam wam więcej już nic do powiedzenia…

Tak mówi Pan: …Dlaczego, gdy przybyłem,
nie było nikogo? Gdy wołałem, nikt mi nie odpowiadał?
Czy moja ręka istotnie była za krótka, aby odkupić?
Albo czy nie ma we mnie siły, aby ratować?

Księga Izajasza 50,1-2

Na jednym ze starych murów widniał następujący napis: „Nie mam wam więcej już nic do powiedzenia”, jak gdyby kogoś to w ogóle interesowało. Ten anonimowy zapis nie miał rzecz jasna żadnego wpływu na ludzkość. Ale co by było, gdyby to wielki Bóg był autorem tych słów? Wyobraźmy to sobie: ani słowa więcej wobec swego opornego stworzenia – milczenie z nieba!

Na szczęście jeszcze sprawy nie zaszły tak daleko. Słudzy Boży lub misjonarze wciąż zwiastują na świecie, że Bóg w dalszym ciągu okazuje swoje miłosierdzie i łaskę, na które ludzie nie zasłużyli. Bóg nie zamierza jednakże przemilczeć grzeszności ludzi, ich winy wobec Niego, bezbożności oraz w konsekwencji grożącego za to sądu. Nie, to nie są rzeczy do zamiecenia pod dywan. Bóg chce rozwiązać ten problem człowieka, zanim nadejdzie czas gniewu.

Większość śmieje się z tego, a inni z kolei wcale się tym nie interesują. Każdy ma swoje własne sprawy, które go absorbują: rodzinę, dom, choroby, starość, problemy z prawem czy nawet konflikty zbrojne. Właściwie wiele rzeczy można by tutaj wymienić. Ale wszystkie te problemy prowadzą do jednego wspólnego źródła ich pochodzenia, jakim jest grzech i w konsekwencji nasze oddalenie od Boga!

To właśnie Bóg ma nam dziś do powiedzenia, jeszcze nie zamilknął.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 10.05.2019” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.