Biblia to bajki? Poezja? Czy prawda?

Panie, słowo twoje trwa na wieki,
niewzruszone jak niebiosa.

Psalm 119,89

Wielu ludzi przyznaje, że Biblia jest niezwykłą księgą. Ale czy jest ona faktycznie Słowem Bożym, do czego rości sobie prawo? Tak! Dowodem na to są liczne proroctwa Starego Testamentu, które dokładnie się wypełniły. To szczególne zjawisko – nie ma drugiej takiej księgi w świeckiej literaturze i nie będzie. W samym życiu Jezusa Chrystusa wypełniło się ponad trzysta zapowiedzi proroków Starego Testamentu.

„To czysty przypadek” – twierdzi wielu, ale takie skwitowanie tej sprawy jest nie do przyjęcia. Niemiecki uczony, profesor Werner Gitt, wyliczył, że spośród 6408 wierszy biblijnych zawierających proroctwa, 3268 już się wypełniło. Prawdopodobieństwo przypadkowego wypełnienia się takiej liczby proroctw to 1: 1,7 x 10984 (10 do potęgi 984). Przypadek zatem nie wchodzi tu w rachubę!

„No dobrze – powiedzą niektórzy – ale skąd wiadomo, czy te proroctwa nie zostały spisane dopiero po ich wypełnieniu? Może Stary Testament został napisany dopiero po narodzinach Chrystusa?”. I ten argument również został obalony, gdy w 1947 r. w Qumran znaleziono stare rękopisy biblijne. Wszyscy badacze twierdzą zgodnie, że np. znaleziony zwój Księgi Izajasza został sporządzony przed Chrystusem. A to właśnie Księga Izajasza zawiera tak wiele zadziwiających proroctw o Chrystusie.

Jedno jest pewne: nie ma powodu, by wątpić w uczciwość pisarzy Biblii i oskarżać ich o pospolite oszustwo. Współcześni im ludzie nie mieli skłonności do krętactwa i manipulacji tekstem, jaka jest nam znana z medialnych przekazów dziś. A jeśli ktoś się przy tym upiera i nie chce przyjąć zgodnego świadectwa biblijnych pisarzy, powinien, idąc za tym konsekwentnie, odrzucić wszelkie świadectwa historyczne.

To ślepy zaułek. Możemy być więc pewni, że rzeczywiście sam żywy Bóg objawił autorom Biblii, co mają napisać. Stwórca zna przyszłość i mówi o niej tak, jak my ludzie o przeszłości. Biblia jest Słowem Bożym. Jest wiarygodna i zobowiązuje nas do tego, by ją czytać i być jej posłusznym!

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 6.06.2019” Subskrypcja kalendarzaZachęcamy Cię do nieodpłatnego nabycia egzemplarza Ewangelii św. Jana jak i uczestnictwa w studium Tej jedynej księgi, którą zawsze czyta się wraz z Autorem.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.