Uwierzyć w Jezusa Chrystusa.

Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony.

Dzieje Apostolskie 16,31

Wiara w Jezusa Chrystusa zapewnia odpuszczenie grzechów i chroni przed wieczną karą: „Każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego” (Dz. Ap. 10,43).

Wiara ta daje życie wieczne i perspektywę sięgającą poza śmierć. Apostoł Jan pisze: „Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny”. Sam Jezus Chrystus zapewnia: „Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” (Ew. Jana 3,36; 11,25).

Wiara w Chrystusa otwiera drzwi do Boga, który przyjmuje jako swoje dziecko każdego skruszonego grzesznika: „Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego” (Ew. Jana 1,12).

Zauważamy zatem, że osobista wiara w Pana Jezusa Chrystusa ma centralne znaczenie. Czym jest ta wiara?

Sam Jezus Chrystus powiedział niegdyś do religijnych faryzeuszy i uczonych w Piśmie: „Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach”. Pozwól, że Cię zapytamy: „Czy wierzysz w Syna Człowieczego?” (Ew. Jana 8,24; 9,35).

Wiara ma więcej wspólnego z zaufaniem i posłuszeństwem niż z suchą teologiczną wiedzą. Znajomość historycznych faktów narodzin, życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa nikogo nie zbawia.

Wiara w Jezusa Chrystusa oznacza w praktyce złożenie całej ufności w Nim samym. To przekonanie, że On, Syn Boży i Zbawiciel, jest jedynym, który może rozwiązać problem naszych osobistych grzechów. To porzucenie własnych usiłowań, by samemu zasłużyć na zbawienie lub je wypracować. To życie w głębokiej wierze, że dokonał On dzieła zbawienia na krzyżu Golgoty i że Jego doskonała ofiara wystarcza do naszego zbawienia.

Wiara w Chrystusa to przyjęcie Jego Słowa. To uwierzenie wszystkiemu, co Bóg mówi nam w swoim Słowie i przyznanie Mu racji. To odrzucenie naszych ludzkich przemyśleń odnośnie spraw Bożych i ufne oparcie się na wypowiedziach samego Boga.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 20.04.2019” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.