Przyjaciółki – historia Ewy.

…dałem się znaleźć tym, którzy mnie nie szukali.

Izajasz 65;1b

Historia mojego nawrócenia nie jest zbyt ekscytująca. Ewangelię głosiła mi moja przyjaciółka, którą poznałam w liceum. Razem chodziłyśmy do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Asia opowiadała mi o swojej relacji z Bogiem, o modlitwie, czytaniu Biblii. Zabrała mnie też kilka razy do kościoła (chodziła wtedy do Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej). Nabożeństwo mnie zaskoczyło – było głośno i chaotycznie. Poza tym ludzie wyglądali kosmicznie – ubrani mówiąc delikatnie – niezgodnie z obowiązującą modą. No i chustki na głowach kobiet. Trochę przestraszyłam się głośnej modlitwy na językach. A już kompletnie zniechęciła mnie długość nabożeństwa. Pamiętam, jak pewnego razu miałyśmy iść z Asią na koncert Varius Manx, a ona powiedziała, że najpierw musi być na nabożeństwie (śpiewała w grupie uwielbienia). Nie bardzo mi się to podobało, ale poszłyśmy najpierw do zboru. Oczywiście spóźniłyśmy się na ten koncert.

Zależało mi na mojej przyjaciółce, ale z jej kościołem nie bardzo było mi po drodze. Wierzyłam jednak, że Bóg istnieje, dlatego czytałam codziennie Biblię. Niewiele jednak z niej rozumiałam. Nie była dla mnie interesująca.

Minęło kilka lat. Nasze drogi rozeszły się po liceum. Ja poszłam na studia, na filologię germańską. Asia najpierw musiała zacząć pracę – jej rodziców nie było stać na utrzymanie jej na studiach. Potem studiowała zaocznie. Spotykałyśmy się o wiele rzadziej, niż w liceum. Ale nasza przyjaźń nie wygasła.

Lekarze z Wrocławia powiedzieli jej mężowi, że szanse na przeżycie są żadne.

W tym samym czasie urodziłyśmy dzieci – synów. Jest między nimi tylko 2 tygodnie różnicy wieku. Kiedy nasi chłopcy skończyli pierwszy rok życia spadła na nas straszna wiadomość. U Asi zdiagnozowano złośliwy nowotwór tarczycy i usunięto go.

Lekarze z Wrocławia powiedzieli jej mężowi, że szanse na przeżycie są żadne. Dawali jej 0,03%. Po operacji skierowano ją do Gliwic na terapię jodem radioaktywnym. W tym czasie musiała przebywać w izolatce, a po wyjściu do domu nie mogła się przez 2 tygodnie zbliżać do własnego dziecka. W Gliwicach stwierdzono, że nowotwór jest jeszcze gorszy, niż zdiagnozowali lekarze z Wrocławia.

Ten okres kilku miesięcy był dla mnie bardzo trudny. Modliłam się gorąco o zdrowie dla Asi. Pościłam w jej intencji. Obserwowałam też męża Asi, który radził sobie bardzo dzielnie z tą sytuacją. Z dnia na dzień musiał sam zaopiekować się rocznym dzieckiem i jeździć do Asi do szpitala. W międzyczasie rozmawiałam z Asią wiele razy i ona mówiła mi, że Bóg kilka razy potwierdzał jej przez różne osoby, że wyzdrowieje.

Pewnego dnia spytałam jej, co mam zrobić, żeby oddać Bogu życie.

Pewnego dnia spytałam jej, co mam zrobić, żeby oddać Bogu życie. Powiedziała, że powinnam wyznać Bogu swoje grzechy i zaprosić go, żeby zamieszkał w moim sercu. Usiadłam w moim pokoju na łóżku i zrobiłam tak, jak mi powiedziała. Nie było żadnych fajerwerków, żadnych większych emocji. Nie zrobiło mi się nagle gorąco. Nic z tych rzeczy. Ale od tego dnia wszystko się zmieniło. Kiedy czytałam Biblię – wszystko zaczęłam rozumieć. Modliłam się codziennie i nie mogłam przestać. Po miesiącu nawrócił się mój mąż. A Asia przeszła radioterapię i nowotwór zniknął zupełnie. Jest dziś zupełnie zdrowa i ma już dwójkę dzieci. Jesteśmy razem z naszymi rodzinami w jednym kościele – w Legnicy.

(Historia Ewy z książki “Szczęściarz urodzony w PRL-u”)

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.