Epidemia!!! … czy muszę się jej bać?

Nie nazywajcie spiskiem tego wszystkiego,
co ten lud nazywa spiskiem, czego on się boi,
wy się tego nie bójcie i nie lękajcie się wcale!

Izajasz 8;12

Koronawirus 2019-nCoV – zakażenia tym wirusem stwierdzono już w około 30 krajach na całym świecie, w Chinach i też m.in. w Niemczech, Finlandii, Włoszech i Francji.

Niewątpliwe jest się czego obawiać tym bardziej, że aktualnie nie ma na tę przypadłość żadnego antidotum, a liczba doniesień o śmiertelnym żniwie stale rośnie.

Media prześcigają się by co chwilę podawać zatrważające informacje, które wcale nie uspokajają, lecz są przyczyną wzrostu paniki w społeczeństwie.

Na ulicach widać coraz częściej osoby z maseczkami na twarzy i to nie za sprawą smogu, ale z obawy przed coraz bardziej rozprzestrzeniającym się na świecie wirusem.

Sklepy handlujące maseczkami mają masowy popyt na te produkty, które już są praktycznie nie osiągalne – wiem to z pierwszej ręki…

Świat już przeżył panikę związaną z chorobą „wściekłych krów” jak też „ptasią grypą”, które zebrały swoje żniwo, chociaż nie takie olbrzymie, jak to media wyolbrzymiały. Podobnie jest też i dziś.

Absolutnie nie chcę umniejszać wagi śmierci ludzi dotkniętych tamtymi wirusami, które dziś zostały już opanowane, lecz niestety nasza cywilizacja musi się liczyć z pojawiającymi się co jakiś czas epidemiami.

Brzmi to może lekko i trywialnie, lecz chcę się podzielić tym jak ja reaguję na takie „Hiobowe” wieści.

W 1986 roku pojednałem się z Bogiem, poprzez wyznanie Panu Jezusowi swoich grzechów i prośbę o obmycie mnie z mojej winy i za moje przestępstwa Jego krwią przelaną na krzyżu ponad 2000 lat temu.
Wtedy to, do w końcu czystego serca (życia) mogłem i zaprosiłem Jezusa, by On stał się moim Panem i prowadził mnie przez resztę życia, aż do spotkania z Nim.

Bóg w Swoim Słowie obiecał, że poprzez ten akt człowiek otrzyma życie wieczne, które jest darem i na które nie da się zapracować:

Tak więc jeśli ustami twoimi wyznasz,
że Jezus jest Panem, i całym sercem uwierzysz,
że Bóg Go wskrzesił, będziesz zbawiony.

W sercu bowiem wyznaje się wiarę,
która wiedzie do usprawiedliwienia,
ustami zaś głosząc ją osiąga się zbawienie.

List do Rzymian 10;9-10.

Również wraz z zamieszkaniem Boga – Ducha Świętego w nas, nowy człowiek, którym się wtedy stałem, otrzymuje bezwarunkowy pokój, którego w żaden inny sposób nie może nabyć:

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam.
Daję wam nie tak, jak świat go daje. Nie trwóżcie się i nie lękajcie.

Ewangelia Jana 14;27.

Przetestowałem to już przez minione lata, o czym można poczytać w mojej historii.

Ostatnie wieści z Chin i reszty świata nie robią na mnie żadnego strachliwego wrażenia. Nie boję się, wiem w jakich jestem rękach i nawet gdyby przyszło mi umrzeć wiem, że mam życie wieczne i spotkam się z Przyjacielem, a nie ze srogim sędzią.

Uśmiecham się do siebie, żyje od ponad 30 lat w pokoju, który przewyższa wszelki rozum i żadna wieść nie jest w stanie mnie powalić, jeśli będę chodził drogami w całkowitym zaufaniu Mu, drogami, które Pan wskazuje.

Przykro mi jest widzieć strach w oczach ludzi, którzy budują swoje życie na niepewnym fundamencie zwodniczej samowystarczalności. Dlatego nie milczę o tym pokju i jego Źródle skąd go mam i może otrzymać go każdy człowiek, który zdecyduje się oddać swoje życie w ręce żywego i kochającego Boga.

Od wspomnianego 1986 roku śpię spokojnie mimo różnych trudnych okoliczności w moim życiu i w otaczającym nas świecie. Proszę zrozum, że nie czekam na trudne okoliczności lecz wiem, że z Panem Jezusem jestem w stanie przejść najtrudniejsze sytuacje. Już Król Dawid napisał takie słowa:

Kładę się więc spokojnie i zasypiam,
bo Ty sam, Panie, sprawiasz, że jestem beztroski

Psalm Dawidowy 4;9.

Zachęcam Cię drogi Czytelniku, byś skorzystał z tego wiecznego bezpieczeństwa, którego osiągnięcie jest tu w skrócie opisane, abyś stał się wolnym i bezpiecznym człowiekiem jak ja.

Wybór należy do Ciebie – życzę Ci byś bezpiecznie żył

kazimierz 🙂
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.