Zbawienie nie jest zapłatą lecz niezasłużonym darem.

“A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota. Księga Objawienia 22,17”

Złoto z Tower Bridge

Na Tower Bridge w Londynie stał angielski lord. Obok niego naczynie pełne złotych monet. Chciał je rozdać, sztuka po sztuce. “Złoto – za darmo!” – wołał ciągle na nowo do tłumu przechodzących koło niego ludzi.

Po godzinie mężczyzna ten, uśmiechając się, odszedł. Założył się on bowiem z kilkoma przyjaciółmi, że ludzie nie uwierzą mu, że oferuje im za darmo prawdziwe złoto. I wygrał ten zakład!

Tylko jeden robotnik, widząc obojętność przechodzących ludzi, wziął od niego z litości jedną monetę, będąc przekonanym, że spotyka się z jakimś żartem. Mimo to zaniósł ją do jubilera, by sprawdzić jej wartość. Gdy dowiedział się, że złoto to jest prawdziwe, natychmiast pobiegł do mężczyzny na Tower Bridge. Jednak było już za późno. Wspaniałomyślnego lorda już tam nie było. Czas minął.

Jeszcze dziś na “rogach ulic” otaczającego nas świata stoi wspaniały Dawca! Nie ma On do zaoferowania złota, lecz życie wieczne i to za darmo! Jest nim żywy Bóg, który zaprasza każdego przechodnia: Przyjdź i weź!

Czy rzeczywiście można posiąść wieczne życie, nie płacąc za nie żadnej sumy? Nie! Wręcz przeciwnie, kosztuje ono nieosiągalnie dużo! Jednak Ktoś inny zapłacił za nie – Jezus Chrystus, który umarł na krzyżu za grzesznych ludzi, otwierając im tym samym drogę do życia. Teraz więc każdy, kto w Niego uwierzy, otrzymuje życie wieczne.

Zaproszenie to jest dziś jeszcze ważne, ale i Jego ważność niechybnie upłynie: “Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia” (2. List do Koryntian 6,2). Dlatego do nas należy podjęcie decyzji. Chciejmy teraz uwierzyć i przyjąć tę Bożą ofertę!

Subskrypcja kalendarza “Dobry Zasiew 2016”

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.