Ty zatrzymaj się na chwilę, a ja…

Ty zatrzymaj się na chwilę, a ja ci wyjawię Słowo Boże.

I Księga Samuela 9,27

Człowiek XXI w. nie zaznaje spokoju. Olbrzymi techniczny postęp, ogólnoświatowa konkurencja o wpływy rynkowe i gwałtowne przemiany polityczne zmuszają nas do szybkich reakcji. Do tego dochodzą coraz to wyższe wymagania osobiste, w których spełnienie musimy inwestować wiele czasu i siły. Ale czy to na tym miałby polegać sens życia? A jeśli nie, to dokąd prowadzi nasza droga?

Jakże ważne jest, aby każdy z nas miał w swoim życiu chwile zastanowienia! Pytanie o sens i cel życia jest dlatego takie decydujące, ponieważ wybiega poza to doczesne życie i obejmuje również to, co ma miejsce po śmierci.

Mimo tego wielu ludzi uważa pytanie o prawdziwy sens życia za niewygodne. I nawet gdyby mimo codziennego pośpiechu i nawału obowiązków znalazłby się niejednokrotnie czas do namysłu, wolą uciec się do licznych rozrywek, skutecznie odwracających uwagę od tego, co prawdziwie istotne. Dlatego też większość z nich pozostaje w stanie oddalenia od Boga.

Jednak każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: Jak ma się sprawa zbawienia mojej nieśmiertelnej duszy? Kto jeszcze nie zawrócił do Boga, z każdym dniem przybliża się do poważnego spotkania z Tym, który jest Sędzią świata. To dlatego powinieneś zatrzymać się, aby posłuchać Słowa Bożego! Pismo Święte zapewnia, że w przyszłości wszyscy, którzy nie pojednali się za życia z Bogiem, zostaną osądzeni zgodnie ze swoimi uczynkami (Obj. 20,12).

Jednak Biblia pokazuje nam także jedyną drogę ratunku. Jest nią Jezus Chrystus: „I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni” (Dz. Ap. 4,12). On stał się doskonałą ofiarą za grzech i On ma prawo wybaczyć tym, którzy zwracają się do Niego ze skruchą, ponieważ sam poniósł na krzyżu karę należną za ich grzechy.

I nie ma w nikim innym zbawienia;
albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem,
danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Dzieje Apostolskie 4;12
„Dobry Zasiew – kartka z dn. 12.11.2018” Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.