Sprawna nawigacja

Uzdrawia tych, których serce jest złamane, i zawiązuje ich rany.
Wyznacza liczbę gwiazd, wszystkim nadaje imiona.

Psalm 147; 3-4.

Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre.

Księga Micheasza 6,8.

Kiedy nie istniały jeszcze nowoczesne systemy nawigacyjne, nawigacja z użyciem ciał niebieskich odgrywała ogromną rolę, zwłaszcza podczas długich podróży po bezkresnym morzu. Kierując się nią podczas dnia, należało obserwować słońce, natomiast w nocy – położenie gwiazd. Gwiazdy i inne ciała niebieskie obserwowane z ziemi jakby stoją zastygłe w bezruchu lub posuwają się tak powoli, że są dla nas znakomitym punktem orientacji.

Dokładnie te same zasady funkcjonują na podłożu etyczno-moralnym. Także i tu otrzymaliśmy ku orientacji „punkty stałe”. To nie my je określamy, ale zostały one ustanowione przez wiecznego i żywego Boga.

Jeżeli pragniemy, aby podróż naszego życia się udała i byśmy nie skończyli jako rozbitkowie, musimy kierować się tymi podarowanymi od Boga punktami orientacyjnymi. W Jego Księdze, w Biblii, znajdujemy je bardzo szczegółowo opisane.

Żaden nawigator nie polega na własnych uczuciach, na swoim życiowym doświadczeniu, czy na chwilowej opinii swoich pasażerów. Tak sterowany statek prawdopodobnie nigdy nie dotarłby szczęśliwie do wyznaczonego celu.

Podobnie jest z nami, ludźmi. Każdy, kto w swoim życiu kieruje się opinią i zdaniem innych lub tak zwanym „duchem czasu”, a przy tym nie zważa na to, czego pragnie Bóg, prowadzi życie obciążone niewyobrażalnym ryzykiem i zmierza do własnego nieszczęścia. Jednakże Wszechmogący Bóg, który stworzył gwiazdy i podarował nam swoje przykazania, miłuje nas. On nawet wtedy, gdy stracimy orientację i zawiedziemy Go, pragnie „zawiązać nasze rany”. Jednak aby Bóg mógł to uczynić, musimy najpierw udać się pod właściwy adres po „nową nawigację” – przyjść do Niego z naszymi problemami.

Wskaż mi, Panie, drogę swoją, bym postępował w prawdzie twojej.

Psalm 86,11.
„Dobry Zasiew – kartka z dn. 08.08.2022” Subskrypcja kalendarzaZamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, której treść będzie Cię mądrze nawigować w trudnej sytuacji.

Również zachęcamy Cię do przystąpienia do darmowego studium Biblijnego podczas którego poznasz m.in. wspomniane Boże obietnice. Studium przeplatane jest zachęcającymi upominkami – zgłoś swoje uczestnictwo, a przekonasz się o Bożej przychylności do Ciebie 🙂

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.