Prywatna wiara w sens istnienia.

Od zawsze szukałam sensu życia.

Dobierając z poszczególnych religii świata, moim zdaniem najcenniejsze części, stworzyłam na własny użytek. Była ona jak budowla wzniesiona z elementów pochodzących z różnych epok i stylów architektonicznych. Była niedoskonała, dlatego cały czas coś korygowałam i zmieniałam. Po prostu wymieniałam w niej to “okno”, to “balkonik na pierwszym piętrze” itp. Po czasie sama zauważałam, że całość nie klei się, bo pewnych stylów i rozwiązań nie da się pogodzić bez szkody nie tylko dla estetyki, ale i trwałości budynku. Niemniej oficjalnie trwałam przy “wierze przodków”. Naprawdę szczerze prosiłam Boga, aby się mi objawił wtedy, gdy wszyscy w kościele klękali i wypowiadali słowa “Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”.

Pragnęłam, aby moja dusza była uzdrowiona.

Cały świat oceniałam przez pryzmat doświadczeń. Naoglądałam się w swym życiu mnóstwa ludzkich tragedii i stwierdziłam, że dopóki człowiek żyje, będzie kłamał, kradł i oszukiwał, bo „okazja czyni złodzieja”. Jednakże równocześnie mój rozum podpowiadał mi, że jest coś lub Ktoś, kto to wszystko poukładał według całkiem innych reguł. Wystarczy choćby popatrzeć na porządek panujący w przyrodzie, albo w matematyce. I tego Kogoś chciałam spotkać.
Nastał czas w moim życiu, gdy popadłam w długi nie do spłacenia na mój rozum. W tym czasie stopa procentowa kredytu w Polsce wynosiła 85% miesięcznie. (tak, tak)! Miałam ochotę się zabić, ale powstrzymywała mnie myśl, że moje dzieci będą musiały tę pożyczkę spłacać. Moja desperacja w modlitwie do wszystkich świętych nie dała się porównać z żadnym wcześniejszym pacierzem.

Najwyższą instancję – Boga omijałam, bo się Go bałam.

Na odpowiedź czekałam i czekałam, ale bez rezultatu. W tym czasie miałam okazje spotykać ludzi wierzących. Wydawali mi się oni dziwni. Byli stale uśmiechnięci i spokojni. Przez czystą ciekawość zagadnęłam kiedyś o wyznanie jedną dziewczynę. Nie zauważyłam różnicy w nauczaniu o Trójcy Świętej od tego, co na ten temat słyszałam w swoim kościele. Z ciekawości zapytałam, czego naucza jej kościół na temat Marii, matki Jezusa. Kiedy usłyszałam, że była ona osobą świętą tylko w takim stopniu jak każdy inny człowiek, który przez wiarę przyjmie zbawczą ofiarę Pana Jezusa na krzyżu, byłam oburzona. Szczerze zabolało mnie takie stanowisko w tej kwestii, ponieważ byłam bardzo przywiązana do Maryi, jako do jedynej świętej współczującej w ludzkim cierpieniu. Ale inne rzeczy, jakie usłyszałam jeszcze przy tej okazji, były budujące.

Po raz pierwszy dotarło do mnie, że Bóg kocha wszystkich ludzi.

Słuchałam o Jezusie i Jego miłości. Dowiedziałam się, że oddając Mu swoje życie, można wszystkie troski i kłopoty Jemu powierzyć i nie martwić się ich rozwiązaniem. Wypytałam też jak można to zrobić, aby oddać życie Jezusowi, bo w tym nie widziałam żadnej sprzeczności, ani z “wiarą przodków”, ani z moim prywatnym przepisem na sens życia. Zapytałam też – “jak Bóg będzie mnie prowadził?”. Dostałam odpowiedź, że Bóg odpowiada przez swoje Słowo i dlatego mam je czytać, bo tam będzie odpowiedź.
Postanowiłam to wszystko sprawdzić. Pieszo wracając do domu, oddałam swoje życie Jezusowi, który odpowiedział mi często cytowanym w kościele wersetem – “Stoję u twych drzwi i kołaczę…” Poczułam się dziwnie. Zaraz po wejściu do domu wzięłam do ręki Biblię, która leżała zakurzona w kącie, żeby porozmawiać z Bogiem.
Ponieważ nie wiedziałam kim była moja rozmówczyni, zapytałam Boga – Kim jest ta dziewczyna? Do jakiego kościoła należy? Otworzyłam Biblię i położyłam palec na chybił trafił, a tam pisało: “I to jest dar przekazywania mojej wiary drugim”. Odłożyłam Biblię jakby parzyła i poszłam myć naczynia, ale myśl, że Święty Bóg do mnie mówi, a ja myję naczynia, nie dawała mi spokoju. Odmówiłam “Ojcze nasz” i zapytałam – bo taka już jestem dociekliwa – Jezu kim dla Ciebie jest Maria, oprócz tego, że była Twoją matką?”. Odpowiedź brzmiała:

“Jest jednym z pospolitych ziaren tej ziemi” – Zabolało mnie ta informacja, ale skoro sam Bóg tak mówi? Zaczęłam płakać.

Przypomniałam sobie słowa rozmówczyni o Jezusie i Jego ofierze za moje grzechy. Ostatnie pytanie jakie zadałam Bogu w tamten wieczór brzmiało: “Boże to co ja mam teraz robić, gdzie iść?”. Jego odpowiedź była prosta: “Pójdź za mną”.

Tego spotkania nigdy nie zapomnę. Zmieniło nie tylko moje życie, ale mnie samą. Dotychczasowe przekonania, na których opierałam sens życia runęły z hukiem. Zbudowałam całkiem nowy dom – piękny i jasny, na Skale którą jest Jezus Chrystus. Uchwyciłam się każdego słowa i każdej obietnicy zawartej w Biblii i tak staram się iść przez życie. “Stare przeminęło wszystko stało się nowe” – i wolne od grzechów przeszłości, dzięki ofierze mego umiłowanego Pana Jezusa Chrystusa. Nie mówię, że życie stało się beztroskie, ale nie jest w stanie mnie przygnieść – bo ciężar wszystkich trosk spoczywa na moim Panu, a On je wspaniale rozwiązuje. Długi spłaciłam.

I nigdy, przenigdy nie zawiodłam się na Nim! Jest zawsze ze mną w ciężkich chwilach i moim pragnieniem jest być zawsze blisko Niego.

Violetta.

(Historia Violetty z książki “Szczęściarz urodzony w PRL-u”)

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.