Miłosierny sędzia

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga.

I List Piotra 3,18.

Miłosierny sędzia

Historia ta wydarzyła się ponad sto lat temu, w małym prowincjonalnym miasteczku we Francji. Pewnego dnia przed sądem stanął mężczyzna oskarżony o kradzież dużego bochenka chleba. Gdy sędzia zapytał go, dlaczego to zrobił, ten wyjaśnił zakłopotany: „Moja rodzina była głodna, a ja nie wiedziałem, jak inaczej mogliby dostać cokolwiek do jedzenia tego dnia”.

„Prawo jest prawem” – brzmiało orzeczenie sądu. – „ Nakładam grzywnę w wysokości 5 franków.” Oczywiście mężczyzna nie posiadał takiej sumy. Ku zdumieniu wszystkich, sędzia wyciągnął swoją sakiewkę z pieniędzmi i wyjął z niej 5 franków. Przekazał je skruszonemu mężczyźnie, by ten mógł uregulować swój dług. Po rozprawie sąsiedzi pomogli mężczyźnie znaleźć uczciwą pracę.

W sercu Ewangelii stoi krzyż Jezusa Chrystusa. Jego przekaz jest tak prosty, że nawet dziecko może to zrozumieć: Zbawiciel, obciążony moimi winami, zajął moje miejsce przed Bogiem na krzyżu Golgoty i umarł tam za mnie. Jeśli przyznam się do swoich grzechów i uwierzę, że Jezus Chrystus poniósł za mnie karę przed Bogiem, będę mógł z radością powiedzieć: Cały mój dług został spłacony!

Miłosierdzie okazane przez sędziego w powyższej historii pozwala nam lepiej zrozumieć łaskę Jezusa, Syna Bożego. Powinien był potępić nas za wszystkie przestępstwa i winy, ale zamiast tego, zapłacił za mnie swoim własnym życiem. Zrobił to dla każdego, kto przyjdzie do Niego. Także dzisiaj On przebacza wszystkim, którzy uznają swoją winę i uwierzą w Niego.

Ty bowiem, Panie, jesteś dobry i przebaczasz,
i jesteś wielce łaskawy dla wszystkich, którzy cię wzywają.

Psalm 86;5.
Decyzja czy będziesz zbawiony jest tylko w Twoich rękach.

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, by poznać już Chrystusa Dawcę życia wiecznego.

Zachęcamy Cię też do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Tekst pochodzi z kalendarza „Dobry Zasiew” – kartka z dn. 28.11.2023 Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.