Kto ma Syna, ma żywot wieczny…

Kto ma Syna, ma żywot;
kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.

I List Apostoła Jana 5,12.

Przed wieloma laty pani B., żona wysoko postawionego brytyjskiego oficera, płynęła statkiem z Bristolu do Cardiff. Była gorliwą chrześcijanką i miała w zwyczaju rozdawać broszurki chrześcijańskie innym pasażerom na pokładzie. Traktaty te mówiły o Jezusie Chrystusie, jedynej drodze do wiecznego zbawienia. Pomiędzy podróżnymi znajdował się katolicki ksiądz. Odmówił on przyjęcia broszurki ze słowami: „Dziękuję Pani, ale mam już swoją religię.” Wierząca dama przyjaźnie odpowiedziała: „Ja zaś mam Chrystusa”, i w milczeniu odeszła.

Dwa lata później znowu pokonywała statkiem tę samą trasę i zauważyła, że na pokładzie ponownie znajdował się wyżej wspomniany ksiądz. Rozpoznał on ją natychmiast i przy najbliższej okazji zagadnął: „Czy przypomina sobie pani, że chciała mi kiedyś podarować traktat chrześcijański, którego ja nie przyjąłem? Na moje odmowne słowa odpowiedziała pani: Ja mam Chrystusa.”

„Tak” – odpowiedziała żona oficera. „Tę sytuację pamiętam bardzo dobrze.”

„Nie mogłem zapomnieć pani słów.” – kontynuował ksiądz. „Przeniknęły moje serce. Dzięki Bożej łasce mogę dzisiaj również z radością powiedzieć: Ja mam Chrystusa.”

Ten ksiądz przyjął Pana Jezusa jako swojego Zbawiciela do serca i otrzymał pokój z Bogiem. Tak, kto ma Syna Bożego, ma życie. Dlatego tak ważne jest pytanie, czy posiadamy jedynie swoją religię, czy też Chrystusa i czy kroczymy przez życie w żywej społeczności z Bogiem do Jego chwały.

Ja przyszedłem, aby miały życie i aby miały je w obfitości.

Ewangelia Apostoła Jana 10,10.
Tekst pochodzi z kalendarza „Dobry Zasiew” – kartka z dn. 07.12.2023 Subskrypcja kalendarzaZamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, by poznać już Chrystusa Dawcę życia wiecznego.

Zachęcamy Cię też do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.