Kto jest skałą prócz Boga naszego?

Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego? Psalm 18,32

W latach 80. XX wieku wielu francuskich dyplomatów i dziennikarzy było przez długie miesiące, a czasem lata, przetrzymywanych w Libanie jako zakładnicy. Okoliczności, w jakich się znaleźli, były niezwykle trudne. Niektórzy z nich opowiadali później o swoich wewnętrznych i duchowych przeżyciach, jakie towarzyszyły tej niewoli.

Roger Auques opowiadał: “Ludzie, którzy mnie uprowadzili, pozwolili mi zatrzymać moją Biblię […]. Moja niewola była konieczna, abym ponownie zwrócił uwagę na Boga. Bóg jest skałą – tak, jak jest napisane w Psalmach”.

Marcel Carton wypowiedział się tak: “Sam nie wiem, ile razy w kółko czytałem te same powieści, ale szczególnie Biblię”. Carton wierzył w istnienie Boga, ale nie żył naśladując Jezusa Chrystusa. “W czasie tej niewoli ponownie odkryłem, czym jest modlitwa”- powiedział.

“Biblia podpierała moją wiarę, żywiła ją i umacniała – wyznał JeanPaul Kauffman. – Jednocześnie Biblia udowodniła, że jest w stanie udzielić prawdziwego duchowego pokrzepienia poprzez takie historie jak Joba czy Józefa oraz innych, mówiących o ludziach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, ale ponieważ wierzyli w Boga, nie utracili nadziei i przezwyciężyli trudności. Tak i dla mnie Biblia stała się stałym, osobistym źródłem pocieszenia. Ja i Bóg nigdy nie straciliśmy się z oczu, ale tam odnaleźliśmy się w szczególny sposób.”

Posłał słowo swoje, aby ich uleczyć
i wyratować ich od zagłady.
Niechaj wysławiają Pana za łaskę jego
i za cuda jego dla synów ludzkich!
(Psalm 107, 20-21).

Subskrypcja kalendarza „Dobry Zasiew 2016”

 

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.