Historia Darka.

W dniu, gdy cię wzywałem,
wysłuchałeś mnie, dodałeś mocy duszy mojej.

Psalm 138;3.

Pan Bóg puka do naszych drzwi wiele razy. Zaczynamy to rozumieć dopiero, kiedy już Boga do swojego życia zaprosimy. W moim przypadku, zrozumiałem to po nawróceniu, niejako „w odcinkach” – wtedy to, pozornie przypadkowe zdarzenia z przeszłości, pozornie nic nieznaczące znajomości zaczęły nabierać sensu. Po wielokroć przypominałem sobie różne niewytłumaczalne koincydencje, kiedy to najwyraźniej Pan Bóg zareagował – czy to poprzez ochronę, czy to poprzez spotkanie i np. rozmowę z kimś, kto pokazał mi kierunek.

Moje bardzo mocne spotkanie z Duchem Świętym miało miejsce latem roku 2009, w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dokładnej daty nie pamiętam, ale samo zdarzenie – tak. Od jakiegoś czasu wtedy, czułem, że Boża obecność jest niemalże namacalna. Zdarzenie poprzedzone kilkoma rozmowami z moją siostrą i szwagrem oraz przyjacielem Radkiem – osobami nawróconymi, których odwiedzałem podczas urlopów w Polsce.

Któregoś wolnego dnia po południu, będąc w moim mieszkaniu w Dubaju, poczułem jakby wewnętrzne ciarki ogarniające całe ciało. Przyjemne, ciepłe, eliminujące strach czy jakikolwiek niepokój. Powietrze jakby zgęstniało, czas zwolnił. Ukląkłem na dywanie, rozłożyłem ręce i kierując swój wzrok ku górze zacząłem się modlić tak, jak umiałem. Pamiętam, że najbardziej czułem wtedy tą Obecność, tą Miłość przenikającą mnie tak szalenie mocno, że moje ciało zdawało się być podłączone do niewielkiego prądu, zdawało się być przenikane przez nieznane mi siły.

Nie wiem ile to trwało, ale wiem, że po tym moje życie się zmieniło. To był początek drogi. Pastor ze zboru do którego należała siostra ze szwagrem znalazł w Internecie dwa zbory w Dubaju, które polecił dla mnie. Tak znalazłem swój pierwszy, duchowy dom – i pastora – Lincoln Abraham – tak się nazywał i był z Indii. Mały zbór jaki prowadził – może 50 osób, zbierał się co czwartek w kaplicy naprzeciwko meczetu – ale nigdy nie zauważyłem jakichkolwiek problemów. Dzisiaj wiem, że jedyne czego tam nie wolno, to głosić na ulicach czy głosić muzułmanom – traktowane jest to jako przestępstwo. Zbór bardzo charyzmatyczny, miejsce uzdrowień i wyjątkowych chwil spędzanych w towarzystwie Ducha Świętego.

On pierwszy wyciąga rękę. Pan Bóg pozmieniał moje życie kompletnie.

Niemniej, moja droga z Panem Bogiem się zaczęła. Wkrótce pojechałem do Polski na rodzinną uroczystość, gdzie ponownie doznałem dokładnie takiego samego uczucia jak w Dubaju w moim mieszkaniu. Spędzając czas ze swoją pierwszą Biblią w ogrodzie, poczułem, że chcę iść do pokoju i się pomodlić. Poszedłem i klękając przy łóżku, doświadczyłem kolejnej wizyty Ducha Świętego – jak za pierwszym razem. Przeżycie, którego nie da się zapomnieć, nie da się z pamięci wyrzucić czy wymazać. Ta moc, miłość i bezpieczeństwo, ta radość – namacalna, fizyczna obecność Boga.

Po powrocie z urlopu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pastor Lincoln Abraham powiedział, że powinienem się zastanowić nad chrztem i nad duchowym domem – wtedy już miałem zamiar się przenieść do Polski i pastor zasugerował, że właśnie w Polsce powinienem się o chrzest oraz o duchową rodzinę postarać – i tak się stało.

Dzisiaj, mogę powiedzieć, że to był początek drogi z Panem Bogiem – wyboistej, trudnej. Zawiodłem Boga wielokrotnie. Ale przyszedł dzień, kiedy Pan Bóg pokazał po raz kolejny, że jest wierny swoim obietnicom, że to On pierwszy wyciąga rękę. Pan Bóg pozmieniał moje życie kompletnie.

Lata później, przeniósł na drugi koniec Polski, pokazał nowy duchowy dom, pozwolił przygotować drogę przeze mnie dla młodego pokolenia – mojego siostrzeńca, któremu niejako prowadzony przez Pana przygotowałem drogę – do nowego miasta, do pierwszej pracy, do nowego zboru – nie ma przypadków w życiu z Bogiem. Pan pokazał, że nie rezygnuje z nas – dlatego ja, nie mam zamiaru rezygnować z Boga i wiem, że chcę Go poznawać, chcę Go uwielbiać i czcić nie tylko do końca ziemskiego życia ale i na wieki.

Darek.

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana, by poznać Chrystusa.

Zachęcamy Cię też do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.