Dlaczego Biblia ma tylu wrogów?

Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.

I List ap.Pawła do Koryntian 2,14

Dlaczego Biblia ma tylu wrogów? Dlatego, że bezstronnie osądza człowieka, jego myślenie i postępowanie, jego serce (Jer. 17,9-10). Obnaża go i mówi prawdę o nim samym, a także o świecie – systemie, w którym żyje.

Diabeł (przeciwnik) nienawidzi Słowa Bożego i posługuje się niedowiarstwem oraz owładniętymi nim ludźmi, aby pozbawić pozostałych ludzi wszelkiego zaufania do Boga.

„Ludzie niewiary” bywają nierzadko wielkimi naukowcami, znawcami sztuki i literatury, humanistami i filozofami. Nic w tym dziwnego – piastują wysokie stanowiska skierowanego przeciwko Bogu systemu organizacyjnego , w którym egzystują. Są układni, posiadają dobrą reputację i na zewnątrz reprezentują nienaganną postawę. Posiadają jednak punkt, w którym się potykają: nie posiadając życia Bożego, nie rozumieją „ani tego, co mówią, ani tego, przy czym się upierają” (I list ap. Pawła do Tymoteusza 1:7).

Publikacje i przemowy ludzi niewierzących na temat Biblii są podobne do starań człowieka od zawsze niewidomego, który pragnie wygłaszania porywających odczytów na temat kolorów i ekspresji barwnych zjawisk. świat poprzez swoją mądrość nie doszedł do poznania Boga. „Upodobało się Bogu przez głupie zwiastowanie zbawić tych, którzy wierzą […] Mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, lecz dla nas, którzy otrzymujemy zbawienie, jest mocą Bożą” (1 Kor. 1;21.18). Dlatego z drżeniem i należną czcią przyjmijmy Słowo Boga i zaakceptujmy Jego stwierdzenie: „wszyscy zgrzeszyli” (Rzym. 3,23). Niech będzie również bliskie naszemu sercu i to: „Krew Jezusa Chrystusa, Jego Syna, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu” (1. Jana 1,7) oraz „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne” (Ew. Jana 3,36).

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 30.07.2018” Subskrypcja kalendarza

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.