Coraz częściej ludzie obawiają się przyszłości.

A to jest wola Ojca mego, aby każdy,
kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny.

Ewangelia wg. św. Jana 1;12.

Coraz częściej ludzie obawiają się przyszłości. Wiadomości o konfliktach, wojnach, kataklizmach, problemach w świecie finansowym dominują w mediach. Przy tym wszystkim obojętność względem innych stale przybiera na sile. Niejedna osoba zastanawia się i zadaje sobie pytania: „Jaki jest sens życia?”, „Po co tak właściwie żyję?”.

Wielu ludzi próbuje stłumić to przykre uczucie beznadziei i bezsensu. Bolesną pustkę w tej dziedzinie dostrzega cały show-biznes i dlatego zapewnia obfitą ilość rozrywek, które mają odwodzić człowieka od myśli na ten temat. Efekt placebo zostaje może na jakiś czas osiągnięty, ale wewnętrzna choroba człowieka pozostaje – gdy tylko nastąpi cisza, wszystkie dręczące pytania egzystencjalne powracają ze zdwojoną siłą.

Na pytanie: „Po co jestem na tym świecie?”, tylko Jeden potrafi dać właściwą odpowiedź. Jest nim sam Bóg, który nas stworzył. Mimo, że z natury wszyscy jesteśmy grzesznikami i odwróciliśmy się od Boga, to właśnie On jest bardzo zatroskany o nas. Bóg pragnie uczynić nas swoimi dziećmi i jako nasz Ojciec otaczać nas swoją miłością, chronić oraz troszczyć się o nas. Jest to Boży cel w naszym życiu.

Aby stało się to możliwe, Bóg posłał na ziemię swojego Syna, Pana Jezusa. On poniósł śmierć na krzyżu za zgubionych grzeszników. Przez swoją ofiarę pojednawczą, Pan Jezus stworzył podstawę dla naszego pojednania z Bogiem. Każdy kto przyjmie zarówno Jego, jak i Jego zbawienie w wierze, otrzymuje przebaczenie swoich grzechów i staje się dzieckiem Bożym. W ten sposób człowiek poznaje sens życia. Ponadto otrzymuje on również wspaniałą zagwarantowaną perspektywę przyszłości: miejsce w chwale Bożej, w domu Ojca.

„Dobry Zasiew – kartka z dn. 12.03.2021”
Subskrypcja kalendarza
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.