Chrześcijaństwo to Jezus

Ta historia dotyczy Sadhu Sundara Singha, nawróconego z religii sikhizmu na chrześcijaństwo. Stał się on jednym z najbardziej znanych chrześcijan w Indiach.

Pewien europejski profesor religioznawstwa porównawczego (który sam był agnostykiem) któregoś dnia przeprowadził wywiad z byłym sadhu, mając wyraźny zamiar wykazania mu błędu polegającego na wyrzeczeniu się jednej religii na rzecz tego, co uważał za „religię chrześcijańską”.

Profesor zapytał Singha: „Co znalazłeś w religii chrześcijańskiej, czego nie miałeś w swojej starej religii?” Sundar Singh odpowiedział: „Mam Jezusa”. „Tak, wiem”, odpowiedział niecierpliwie profesor, „ale jakie konkretne zasady lub doktryny odkryłeś, których wcześniej nie miałeś?” Sundar Singh odpowiedział: „Konkretną osobą, którą znalazłem, jest Jezus”.

Religie świata mają wiele pięknych nauk,
ale brakuje im osoby i życia Jezusa Chrystusa
dynamicznej obecności Boga w człowieku.

Profesor choć bardzo się starał nie potrafił ruszyć Singha z tej przyjętej przez niego pozycji. Odszedł wkrótce zmieszany, ale zamyślony.

Sundar Singh miał rację. Religie świata mają wiele pięknych nauk, ale brakuje im osoby i życia Jezusa Chrystusa – dynamicznej obecności Boga w człowieku.

Historia pochodzi z książki p.t. “Christianity is Not Religion”, autorstwa JAMES A.FOWLER.

Spora część osób kojarzy imię Jezus z praktykami jakiejś religii i jej duchownymi 🙁

Jezus natomiast jest żywym Bogiem – nie przyszedł na Ziemię, by założyć jedynie zbawczy kościół, czy jakąkolwiek religię, lecz aby dać zbawienie w darze tym, którzy się z Nim pojednają, o czym prosto jest napisane w Ewangelii.

Możesz tu zamówić nieodpłatny egzemplarz >> Ewangelii Jana.

Zachęcamy Cię do udziału w nieodpłatnym Studium Biblijnym, które pozwoli Ci poznać jak jesteś wartościowy w oczach Bożych.

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.