BOŻE ZIEMSKIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy

List Ap. Pawła do Efezjan 3;20.

Mojżesz wiedział jak ważne były Boże błogosławieństwa dla Izraela. Jego nadprzyrodzone działania ratowały ich życie – manna z nieba, kiedy groził im głód i woda ze skały, kiedy ich ciała były spieczone ponad ich wytrzymałość.

Ale Mojżesz zrozumiał, że celem tych doświadczeń, poza ich cudownym zaopatrzeniem, było poznanie i zaufanie współczującego, kochającego Boga, który ich zaopatrywał. Następne oświadczenie Mojżesza nie jest więc niespodzianką:

” Daj mi poznać zamysły twoje, abym cię poznał i wiedział, że znalazłem łaskę w oczach twoich” (2 Mojż. 33:13).

Mojżesz wiedział, że ostatecznie, Boża przychylność nie znajdowała się w błogosławieństwach, jakimi ich obdarzał – ale w poznaniu samego Pana.

OCZAMI PASTORA

Ja dziękuję Bogu za Jego ziemskie błogosławieństwa. Jako pastor, widzę Jego zadziwiające działanie w życiu ludzi cały czas. On odnawia małżeństwa, które się rozpadły. On zaopatruje tych, którzy mają problemy ekonomiczne. On przynosi uzdrowienie dla chorych, złamanych ciał.

Kiedy to piszę, myślę o małym chłopcu o imieniu Izajasz, który według diagnozy lekarzy nie miał żyć więcej niż dziesięć dni po urodzeniu. Kiedy przeżył już pierwszy rok, lekarze powiedzieli, że nigdy nie będzie chodził. Niedawno, jego mama przysłała mi video młodego Izajasza, który tańczy na weselu z małą dziewczynką!

BOŻE TCHNIENIE ŻYCIA

Takie rzeczy mówią o Bożej nieograniczonej przychylności – Jego możliwości, aby tchnąć życie w każdą wyschniętą pustynię. Wszyscy doświadczamy Jego przychylności w sposób niemożliwy do zmierzenia: nasze relacje, nasze zdrowie, nasza praca, nasza szkoła. Kiedy zmagamy się w jakiejś dziedzinie naszego życia, nasze okoliczności stają się zbyt trudne, to On podtrzymuje nas Swoją kojącą obecnością. Bóg uczynił w naszym życiu takie rzeczy, jakich byśmy sobie nawet nie potrafili wyobrazić. Jego nieograniczona przychylność nie zna granic.

http://worldchallenge.us8.list-manage2.com/track/click?u=a84680f985696d709c1df0c2b&id=3484ddaaf5&e=fefa0713cd

Gary Wilkerson
October 10, 2016
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.