Boże dzieło.

“Ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem.”

II List Ap.Pawła do Efezjan 2,4-5.

Boże dzieło
(Dobry Zasiew – 10.11.2016).

Drugi rozdział Listu do Efezjan rozpoczyna się opisem naszego duchowego stanu jako ludzi. Dla Boga jesteśmy duchowo martwi i nie możemy mieć z Nim żadnej relacji. Powodem tego są nasze grzechy, które nas od Niego oddzieliły.

Jednak apostoł Paweł nie poprzestaje na tym, ale kontynuuje: “Ale Bóg…”. Wszechmogący Stwórca zapragnął wyratować nas z naszej beznadziejnej sytuacji i zaczął działać, a kierowała Nim wyłącznie miłość! Dlatego posłał na ziemię swojego jedynego, umiłowanego Syna, aby umarł za nasze winy. Tylko dzięki temu dziełu dokonanemu na krzyżu Golgoty, święty i sprawiedliwy Bóg mógł okazać nam miłosierdzie. Jeśli pragniemy je otrzymać, musimy uznać nasz zgubiony stan i przyjść przed Boże oblicze wyznając nasze grzechy. Tylko On może nam je przebaczyć i podarować nowe, wieczne życie.

Gdy to uczynimy, nie będziemy więcej umarli dla Boga, ale “ożywieni wraz z Chrystusem”. Naszym udziałem stanie się takie samo życie, jakie ma zmartwychwstały Jezus Chrystus. Będziemy także posiadać żywą społeczność z Bogiem jako naszym osobistym, niebiańskim Ojcem.

Spoglądając wstecz na nasze dotychczasowe życie stwierdzimy z głębokim zdumieniem, jak wielka jest Jego miłość! Mimo naszych grzechów, On uczynił dla nas tak wiele i dzięki swojej przemożnej łasce wyratował nas od wiecznej śmierci!

4 Prawa duchowego życia” opowiadają jak zyskać Boże przebaczenie i nowe życie z Bogiem.

Subskrypcja kalendarza „Dobry Zasiew 2016

 

---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.