104 lata niepodległości naszego państwa!

11 listopada w naszym kraju jest szczególnym dniem, po 123 latach, 11 listopada 1918 roku nasz kraj odzyskał na nowo wolność i przestał być podległy ościennym mocarstwom!!!

Zaborcy opuścili nasz kraj, lecz nie wszyscy podzielali nasz entuzjazm, spotykał się on z dezaprobatą innych krajów, które liczyły na nasz szybki upadek.

Od tego czasu przez nasz kraj przetoczyła się II Wojna Światowa, a po jej zakończeniu do 1989 roku byliśmy jeszcze w nieprzyjaznym bloku komunistycznym.

Ogromnym błogosławieństwem jest suwerenność kraju i samostanowienie o jego losach.

Ale mam pytanie, czy Ty osobiście świętujesz już dzień swojej niepodległości, suwerenności wobec grzesznych zniewoleń typu nikotyna, alkohol, narkotyki, homoseksualizm, pornografia, hazard, adrenalina, chorobliwe gromadzenie fortuny itp.?

Często powyższe używki zaczynają się dość niewinnie, ale z czasem nie my panujemy nad nimi, tylko one nas podporządkowują i wyrządzają wiele szkody w osobistym życiu i w otoczenia.

Krótko mówiąc ich obecność i dominacja staje się z czasem bardzo uciążliwa jak presja okupanta w kraju.

Pamiętam swoje zniewolenie nikotyną, mimo palenia tylko przez dwa lata nie byłem w stanie poradzić sobie z tym nałogiem, a każda próba rzucenia kończyła się zwielokrotnienie wypalanych papierosów.

W tym czasie usłyszałem Ewangelię, zacząłem czytać Nowy Testament z którego dowiedziałem się o grzechu, który manipuluje każdym człowiekiem bez wyjątku.

Każdy człowiek rodzi się skażony grzechem na skutek upadku pierwszych rodziców i że żadna czynność religijna opiekunów, czy kapłanów nie jest w stanie uwolnić go od jego panowania.

Przeto teraz nie ma żadnego potępienia
dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie.

List ap.Pawła do Rzymian 8;1

Wolność od tej dominacji może dać tylko żywy Jezus, który chętnie zrobi porządek w naszym życiu, jeśli Go tylko o to poprosimy.

Jak to może wyglądać?

Jest to bardzo proste, wystarczy w szczerej osobistej modlitwie wyznać Mu popełnione grzechy, poprosić o ich obmycie nadal oczyszczającą krwią nasze serce.

Do w końcu czystego serca (życia) możemy zaprosić Jezusa, by nas prowadził, przez resztę życia.

To co opisałem nazywa się nowonarodzeniem, wtedy to otrzymujemy nowe życie z nową siłą do walki z pokusami i grzechem.

Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

Ewangelia św. Jana 8 ;36

Po tym jak oddałem swoje życie w ręce Pana Jezusa, pomodliłem się z wierzącymi o uwolnienie z palenia i głód nikotynowy znikł praktycznie od razu – nie wiedziałem jak Bogu za to dziękować.

Może moje dwa lata, kogoś nie przekonują, ale kiedyś opowiedziałem koledze o Jezusie i Jego możliwościach, że On też może mu pomóż, gdy się pojedna z Bogiem jak wcześniej opisałem.

Oddał swoje życie Bogu, ale sam chciał rzucić dla Niego ten nałóg, nie palił do 14.00, przechodził spore skoki ciśnienia, złość i zniechęcenie, potem kupił 3 paczki papierosów, które wypalił na „pniu”.

Potem poprosił mnie, byśmy wspólnie na spotkaniu modlili się o uwolnienie go przez Pana Jezusa i tak się stało jak ręką odjął.

Znam wiele świadectw uwolnienia od alkoholizmu, narkotyków, prostytucji, homoseksualizmu itp….

Wszystko co opisałem nie jest żadnym programem terapeutycznym, tylko działaniem mocy żywego Jezusa, Który odpowiada na naszą wiarę i posłuszeństwo żywemu Słowu, które jest zapisane w Nowym Testamencie.

Jezus w chwili nowonarodzenia, daje ogromną siłę i też pewność zbawienia, która uwolniła mnie od strachu przed śmiercią – śpię teraz spokojnie od 34 lat, kiedy to rozpoczęła się moja niepodległość.

Czytelniczko, Czytelniku zachęcam Cię do czytania Nowego Testamentu, byś się dowiedział o miłości Bożej do Ciebie i skorzystał z prawdziwej niepodległości.

>> Zacznij od Ewangelii Jana, którą możesz nieodpłatnie zamówić u nas po wypełnieniu tego formularza.

>> Zachęcam Cię również do udziału w nieodpłatnym Studium Biblijnym, by treść Pisma Świętego stała się bardziej klarowna dla Ciebie – zapewniam, że nie będzie to stracony czas.

Szukaj ewangelicznej społeczności, gdzie tylko Biblia jest jedynym autorytetem, a Jezus jako jeden pośrednik między człowiekiem, a Bogiem Ojcem.

A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność.

II List ap.Pawła do Koryntian 3;17

Pozdrawiam i życzę prawdziwej wolności, którą możesz mieć jedynie w żywym Jezusie, wszystko inne jest mitem….

kazimierz
---------

Zamów nieodpłatny egzemplarz Ewangelii Jana.

Bóg szuka Ciebie – chcesz go odnaleźć?

Zachęcamy do udziału w Studium Biblijnym by sprawdzić jak się rzeczy mają.

Nie marnuj czasu i spotkaj się, by porozmawiać o swojej relacji z żywym Panem Jezusem Chrystusem.

Zapraszamy do rozmowy na naszym Czacie - prawy dolny róg strony

Wesprzyj naszą służbę, jeśli chcesz przyłączyć się do głoszenia ewangelii i propagowania chrześcijańskiego stylu życia.


Serwis internetowy www.ewangelia.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.